Grażyna Raszkowska

Nie każdy informatyk zarabia wielkie pieniądze

Specjaliści IT to jedna z najbardziej zróżnicowanych grup zawodowych. Nie wszyscy jej przedstawiciele mogą przebierać w ofertach i podwyższać stawki.

Trudniej łowić talenty na rynku pracownika

Tradycyjne sposoby pozyskiwania kandydatów do pracy, w tym klasyczne ogłoszenia, coraz częściej zawodzą. Firmy i łowcy głów szukają więc nowych metod.

Polacy coraz chętniej sprawdzają pracodawców

Większość pracowników dobrze ocenia swoich pracodawców, chociaż narzekają na zbyt niskie zarobki, brak możliwości rozwoju czy poziom stresu.

Kandydat chce wiedzieć, ile zarobi

Pomimo zaostrzającej się konkurencji o pracowników, zdecydowana większość firm wciąż w swoich ofertach pracy nie podaje wysokości proponowanych zarobków. To błąd, bo aż 86 proc. Polaków oczekuje takiej informacji.

Pracodawco, wyróżnij się albo giń

Na rynku pracownika firmy zabiegające o ludzi do pracy muszą przyciągać uwagę czymś więcej niż tylko publikacją oferty zatrudnienia.

Będą pieniądze na identyfikację ofiar stalinizmu

Po dramatycznych doniesieniach „Rz” o trudnościach z finansowaniem badań szczątków bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego ekshumowanych na warszawskiej „Łączce” sprawa ruszyła w dobrym kierunku.

Rocznica śmierci ostatniego „wyklętego"

21 października mija 50 lat od zastrzelenia w obławie bezpieki i ZOMO ostatniego żołnierza wyklętego – Józefa Franczaka ps „Laluś".

Jak uczyć dzieci o niepodległości

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku przygotowało portal edukacyjny „Mieszkańcy spod Jedenastki" adresowany do uczniów wieku od 6 do 9 lat.

Finansowa zapaść na „Łączce”

Brakuje pieniędzy na kolejne identyfikacje bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego.

Relikty PRL nie do ruszenia

Pomniki wdzięczności, braterstwa broni ciągle straszą w Polsce. I wywołują niesłabnące kontrowersje.