Konrad Szymański

Rozwój gospodarczy jest polską racją stanu

Temperatura debaty o pieniądzach unijnych niebezpiecznie zaczyna przypominać okres referendum o akcesji Polski do UE. Nasz kraj powinien sięgnąć po KPO, bo ma 36 mld euro powodów, by to zrobić. Kto mówi inaczej, sprzeciwia się polskiej racji stanu, którą jest rozwój gospodarczy i bogacenie się społeczeństwa.

Konrad Szymański: Warszawa nie śpi. Zaskarżymy rozporządzenie

Odpowiedź na publikację prof. Waldemara Gontarskiego „W Brukseli wrze, Warszawa śpi – rozporządzenie o funduszach za praworządność”.

Konrad Szymański: Nowe relacje Unii z Anglią

Polska administracja przygotowuje się do nowych warunków współpracy z Wielką Brytanią.

Polskie interesy są bezpieczne

Mimo 15 lat od naszego wejścia do UE u niektórych komentatorów, analityków i polityków wciąż obecny jest pasywny ton, zapewne spadek po okresie akcesji – pisze wiceminister spraw zagranicznych.

Szymański: Polska wizja Brexitu

Chcemy, by Wielka Brytania, opuszczając Unię Europejską, nie opuściła Europy, by nie była karana za swój demokratyczny wybór, by nasze przyszłe relacje polityczne, gospodarcze oraz w zakresie bezpieczeństwa były jak najbliższe – pisze minister do spraw europejskich.

Konrad Szymański: Jak ocalić Ukrainę

Zależało nam, by przekonać do naszych racji Holendrów i ratyfikować umowę stowarzyszeniową – pisze sekretarz stanu ds. europejskich w MSZ.

Szymański: Jesteśmy z Unią

Polska pod rządami PiS ma istotny współudział w dobrych rozwiązaniach podejmowanych przez UE – pisze sekretarz stanu do spraw europejskich w MSZ.

Ekologiczne nawrócenie Franciszka

Lektura najnowszej encykliki jest ćwiczeniem trudnym, ale potrzebnym. Ostrożny kompromis w sprawie środowiska naturalnego leży jednak gdzie indziej, niż tego chce papież – pisze były europoseł PiS.

Wy nas nie słuchacie!

Przy polskim stole musi być więcej miejsca niż dotychczas. Inaczej ktoś ten stolik kiedyś porąbie na drobne kawałki. Andrzej Duda zdaje się to rozumieć znacznie lepiej niż Bronisław Komorowski – pisze były europoseł PiS.

Wygrana konserwatystów ważna dla Polski

Tylko Partia Konserwatywna, neutralizując twarde postulaty UKIP, jest w stanie zatrzymać Wielką Brytanię w Unii Europejskiej. A pamiętajmy, że Brytyjczycy są dla Polski ważnym sprzymierzeńcem we wspólnocie - pisze były europoseł PiS.