fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piotr Jendroszczyk

Były korespondent "Rzeczpospolitej" w Berlinie i Moskwie

Polityka

Prezydent Erdogan brnie w kłopoty

Zmiana systemu władzy na prezydencki Turcji nie służy. Gospodarka w zapaści, partia rządząca słabnie, a kraj ma coraz większe problemy w relacjach zagranicznych.

Polityka

Niebezpieczny manewr Teheranu

Iran decyduje się na stopniowe odchodzenie od porozumienia atomowego, licząc na to, że zmusi tym samym jego europejskich sygnatariuszy do wywarcia presji na USA.

Komentarze

Trump kocha dyktatorów

Donald Trump jest znany z tego, że lubi zaskakiwać, ale spotkanie w strefie zdemilitaryzowanej z Kim Dzong Unem przebija wszelkie dotychczasowe niespodzianki.

Jendroszczyk:

Polityka

Rumunia wygrywa walkę z korupcją

Liviu Dragnea, były już polityk numer 1 w Rumunii

Liviu Dragnea, przywódca postkomunistycznej PSD i najpotężniejszy polityk w kraju, od poniedziałku siedzi w więzieniu. Powinien tam spędzić trzy i pół roku.

Wybory do PE

Nadszedł czas Zielonych

Andrea Nahles, przewodnicząca SPD, stoi wobec największego kryzysu partii w jej ponad 150-letniej historii

Upadek SPD przybliża koniec obecnej koalicji rządowej oraz odejście kanclerz Angeli Merkel. Niemiecka scena polityczna nie będzie już taka jak dawniej.

Polityka

AfD ucierpi po aferze w Austrii

Skandal z udziałem austriackiej FPÖ nie pozostanie bez wpływu na szanse zaprzyjaźnionej Alternatywy dla Niemiec (AfD) w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Kościół

Bunt niemieckich katoliczek

W instytucjach Kościoła katolickiego trwa od kilku dni strajk kobiet. Domagają się dostępu do wszystkich stanowisk w kościelnej hierarchii.

Polityka

Niemcy: Kto zapłaci za islam

Pojawia się pomysł, by muzułmanie sami utrzymywali swoje gminy

Władze nie chcą, aby wspólnoty muzułmańskie otrzymywały finansowe wsparcie z zagranicy. Nie wiadomo, kto miałby utrzymywać islamskie instytucje.

Komentarze

Teheran jest zdesperowany

Waszyngton zapewne nie myśli o wywołaniu konfliktu zbrojnego na Bliskim Wschodzie. Ale nikt nie wie, jaka będzie ostateczna reakcja przypartego do muru Iranu, przekonanego o...

Polityka

Targ niewolników ma pomóc AfD

Rozczarowana przedwyborczymi sondażami do PE Alternatywa dla Niemiec prezentuje obraz francuskiego orientalisty. Chce wzmocnić ksenofobiczne nastroje.

REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA