fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piotr Jendroszczyk

Były korespondent "Rzeczpospolitej" w Berlinie i Moskwie

Polityka

AfD ucierpi po aferze w Austrii

Skandal z udziałem austriackiej FPÖ nie pozostanie bez wpływu na szanse zaprzyjaźnionej Alternatywy dla Niemiec (AfD) w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Kościół

Bunt niemieckich katoliczek

W instytucjach Kościoła katolickiego trwa od kilku dni strajk kobiet. Domagają się dostępu do wszystkich stanowisk w kościelnej hierarchii.

Polityka

Niemcy: Kto zapłaci za islam

Pojawia się pomysł, by muzułmanie sami utrzymywali swoje gminy

Władze nie chcą, aby wspólnoty muzułmańskie otrzymywały finansowe wsparcie z zagranicy. Nie wiadomo, kto miałby utrzymywać islamskie instytucje.

Komentarze

Teheran jest zdesperowany

Waszyngton zapewne nie myśli o wywołaniu konfliktu zbrojnego na Bliskim Wschodzie. Ale nikt nie wie, jaka będzie ostateczna reakcja przypartego do muru Iranu, przekonanego o...

Polityka

Targ niewolników ma pomóc AfD

Rozczarowana przedwyborczymi sondażami do PE Alternatywa dla Niemiec prezentuje obraz francuskiego orientalisty. Chce wzmocnić ksenofobiczne nastroje.

Polityka

Wróg Merkel chce do rządu

fot. Harald Dettenborn

Friedrich Merz liczy na stanowisko ministra i jest już podobno po słowie z szefową CDU Annegret Kramp-Karrenbauer. To przygotowania do końca ery Merkel.

Komentarze

Niezastąpiony Benjamin Netanjahu

Obecny premier Izraela ma już miejsce w historii państwa żydowskiego. W czerwcu tego roku pobije rekord Dawida Ben Guriona jako najdłużej urzędujący szef rządu Izraela, jeżeli...

PO WYBORACH W IZRAELU

Polityka

Kiedy odejdzie Merkel

Kanclerz Angela Merkel stoi na czele rządu od 2005 roku

Wiele wskazuje na to, że pani kanclerz nie zamierza przekazać pełni władzy swej protegowanej Annegret Kramp-Karrenbauer.

Świat

Netanjahu zostanie oskarżony

Miesiąc przed wyborami premier dowiedział się, że zostanie w przyszłości postawiony w stan oskarżenia pod zarzutami korupcji. Zatrzęsie to izraelską sceną polityczną.

Daesh

Co zrobić z dżihadystami z Europy

Co najmniej 800 dżihadystów jest w rękach syryjskich Kurdów. Wielu z Europy, są także kobiety. Z wyjątkiem Francji nikt się do nich nie przyznaje. Trump szantażuje ich zwolnieniem.

REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA