Ireneusz Krzemiński

Ireneusz Krzemiński

Ireneusz Krzemiński: Pokolenie ośmiu gwiazdek. Przebudzenie społeczeństwa obywatelskiego

Moralnym obowiązkiem zwycięskiego obozu jest wzięcie pod uwagę dorobku społeczeństwa obywatelskiego. Zawiązało się nowe polityczne pokolenie, na wzór pokoleń socjologicznych z czasów PRL, takich jak pokolenie marcowe, czerwca 1976 r. czy Solidarności.

Ireneusz Krzemiński: Jak można uratować wybory

Na listach opozycji jest wielu ludzi dużo lepszych niż pisowskie urzędasy.

Ireneusz Krzemiński: Jest jeszcze wielu wyborców KO, o których Donald Tusk zapomina

Z jednej strony młode kobiety, a z drugiej przedsiębiorcy i zwolennicy liberalnej gospodarki, których przyciąga Konfederacja Sławomira Mentzena. Do tych dwóch grup Donald Tusk i Koalicja Obywatelska powinni skierować jeszcze wyborcze propozycje.

Ireneusz Krzemiński: Jak wygrać wybory

Młodzi Polacy mają cyniczny stosunek do polityków, uważając, że to wszystko jedno, kto rządzi. Interesuje ich praca zawodowa – pisze profesor socjologii z UW.

Ireneusz Krzemiński: Każdy wabi wyborców tak, jak potrafi

Czy słuszne jest, żeby opozycja wdawała się w licytację na obietnice z PiS? Są inne możliwości wyborcze.

O Janie Lityńskim, Janku

Dziś 21 lutego 2023r., wietrzna i deszczowa pogoda. Zapewne wielu powstrzyma od niezwykłego spotkania z prezydentem Bidenem. Ale ten dzień jest dla mnie, dla wielu, a przede wszystkim dla Eli Boguckiej-Lityńskiej dniem smutnym.

Ireneusz Krzemiński: Alarm smoleński

Świadomość niezrealizowanych obietnic w okresie rządów PO wzmocniło elektorat niespełnionych aspiracji.

Ireneusz Krzemiński: Wiara w moc społeczeństwa

Zaczęła się formować nowa wspólnota społeczna. Może się to okazać niebezpieczne dla przyszłości antydemokratycznej władzy – twierdzi socjolog.

Ireneusz Krzemiński: Politycy zawodzą

Wielu czytelników powie, że oczekiwać właściwej reakcji na kryzys uchodźczy od rządu, który wykazał się tylokrotnie brakiem organizacyjnej wyobraźni i umiejętności, to przesada. Zadaję więc pytanie: a co z opozycją? – pisze socjolog.

Ireneusz Krzemiński: W obcęgach Putina

Prezydent Rosji nie jest w stanie wygrać z Zachodem, ale może robić wszystko, by go osłabić i podzielić. I doskonale widać to na naszej wschodniej granicy.