Witold Orłowski

Witold M. Orłowski: Droga wyjścia

Współrządząca naszym krajem Solidarna Polska wezwała do publicznej dyskusji na temat środków z unijnego Funduszu Odbudowy. Jako lojalny obywatel nie mogę pozostawić tego apelu bez odzewu.

Witold Orłowski: Pojedynek na prognozy

Jaki będzie rozpoczynający się rok dla światowej gospodarki?

Witold M. Orłowski: Gdzie zaatakuje Rosja

Kiedy u nas toczą się heroiczne boje w obronie ministra sprawiedliwości, w Europie trwa prawdziwa wojna. Bądźmy gotowi na to, że może nas jeszcze wiele kosztować.

Witold M. Orłowski: Prywatny przedsiębiorco, nie sięgaj po cudze

Pod szyldem unijnego pomysłu opodatkowania zysków wynikających z szalonych cen energii, rząd przymierza się do obłożenia wysokim podatkiem polskich firm prywatnych.

Witold M. Orłowski: Euro za 3 złote

Ile warte jest euro? Pewien znany polityk stwierdził właśnie, że tylko 3 złote, co wywołało kpiny opozycji, bohaterską obronę we własnych szeregach i obudziło nadzieje (raczej płonne) frankowiczów na nową decyzję rządu w sprawie przeliczenia ich kredytu.

Witold Orłowski: Po wyborach choćby potop

W pełnym niebezpieczeństw świecie nasz kraj, zamiast szukać sposobów na wzmocnienie, zmierza w stronę osłabienia i rozbicia.

Witold M. Orłowski: Krew i interesy

Naiwny człowiek sądzi, że gdy leje się krew, nie można udawać, że nic się nie dzieje. Można.

Witold M. Orłowski: Czas na wstrząs?

Kolejki były zmorą okresu komunizmu. Ale miały też swoją dobrą stronę: stojąc w kolejce, człowiek mógł swobodnie rozmyślać i oceniać perspektywy gospodarki.

Witold M. Orłowski: Kosztowny błąd?

Im dłużej rządzi dyktator, tym więcej popełnia błędów. I nic dziwnego, bo po latach dyktatorskich rządów jest już otoczony przez ludzi mówiących mu tylko to, co chce usłyszeć.

Witold M. Orłowski: Libra libre?

Widmo krąży po świecie finansów – widmo nowej rewolucji, i to rewolucji na skalę, jakiej nie widziano od czasów, gdy Fenicjanie wymyślili bankowość – pisze Witold M. Orłowski, główny ekonomista PwC w Polsce, Akademia Finansów i Biznesu Vistula.