fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piotr Skwirowski

Biznes

Rośnie liczba niewypłacalnych firm

Po tym, jak liczba niewypłacalnych firm na całym świecie wzrosła w 2019 r. o 9 proc., wzrośnie także w 2020 r. – przewiduje grupa finansowo-ubezpieczeniowa Euler Hermes. Liczba...

Budżet i Podatki

Bój o podwyżki akcyzy

Senat oceni w przyszłym tygodniu rządowy plan podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe i alkohol. Może próbować opóźnić podwyżki i zmniejszyć ich skalę.

Komentarze

Wrogi jak fiskus. Lepiej nie będzie

Polscy przedsiębiorcy należą do najmniej zadowolonych z działań swojego fiskusa. Mimo powtarzanych od lat obietnic zmiany tej sytuacji – trudno być optymistą.

Skwirowski:

Przemysł spożywczy

Akcyza tytoniowa wzrośnie

Podwyżki akcyzy na wyroby tytoniowe coraz bliżej.W środę zaakceptowała je sejmowa Komisja Finansów Publicznych. Paczka papierosów zdrożeje średnio o nieco ponad 1 zł.

Ubezpieczenia

Dobry kwartał Grupy PZU

Rekordową sprzedażą i wynikiem netto z działalności ubezpieczeniowej po trzech kwartałach – pochwaliła się w czwartek Grupa PZU. Sam trzeci kwartał też był dobry dla Grupy PZU i...

Pracodawcy PPK

Albo syty budżet, albo sukces PPK

Rząd przymierza się do przyjęcia projektu ustawy, która ma raz a dobrze rozwiązać problem OFE. Cele, które chce dzięki niej osiągnąć, wzajemnie się jednak wykluczają.

Skwirowski:

Komentarze

Dojenie bez głowy

Rolnik, który chce, by jego krowa dawała więcej dobrego mleka, nie zmienia paszy na gorszą i nie ogranicza jej porcji. Tę prostą zasadę powinni stosować rządzący w odniesieniu...

Pracodawcy PPK

Wyzwanie dla rządu

Obywatele muszą mieć zaufanie do państwa. I przekonanie, że przestrzega ono prawa. Bez tego trudno liczyć na sukces programów dobrowolnego oszczędzania.

REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA