fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piotr Skwirowski

Komentarze

Lockdown już tu jest

Choć rząd zapewnia, że ostatnią rzeczą, jakiej by chciał, jest ponowne zamrożenie gospodarki, wprowadzane przezeń obostrzenia i strach przed wirusem przynoszą takie same efekty.

Skwirowski:

Finanse

Pandemia odwraca uwagę firm od PPK

Na tydzień przed końcem terminu na zawarcie umowy o zarządzanie PPK zrobiła to trochę ponad połowa małych i średnich firm. – Nie ma powodu do niepokoju – uspokaja PFR. – Firmy...

Komentarze

Rząd nie ma wyboru

Firmy z niektórych branż już mocno odczuwają skutki drugiej fali pandemii. Rząd, czy tego chce, czy nie, znów będzie musiał sypnąć kasą, by im pomóc.

Skwirowski:

Komentarze

Dzwoń po lekarza

Choć Polacy krytycznie oceniają zdalne wizyty i e-porady medyczne, to w wielu przypadkach ułatwiają one życie pacjentom. Możemy się zżymać, ale telemedycyna to przyszłość.

Skwirowski:

Komentarze

Podatkowe kpiny. Ciąg dalszy nastąpi

Ta dyskusja wraca jak zły sen przy każdej publikacji zestawienia płatników CIT. Zwykli podatnicy zżymają się, że ich fiskus ciśnie bezlitośnie, a na zyski światowych koncernów...

Skwirowski:

Biznes

Pandemia bije w leasing. Duże spadki

W pierwszej połowie 2020 r. firmy leasingowe udzieliły łącznego finansowania na poziomie 29,8 mld zł. To spadek o 24 proc. w stosunku do tego samego okresu 2019 r.

Ubezpieczenia

Koniec OFE zapewne w 2021 r.

Otwarte Fundusze Emerytalne miały przejść do historii w połowie tego roku. Oszczędności członków OFE miały trafić na ich indywidualne konta emerytalne lub na konta w ZUS.

Ubezpieczenia

Wielka kumulacja w programie PPK

Kumulacja dwóch etapów programu pracowniczych planów kapitałowych może sprawić, że jesienią zaczną tworzyć się korki firm zawierających umowy o zarządzanie PPK.

Budżet i Podatki

Polski budżet lubi papierosy

Polska jest drugim największym producentem wyrobów tytoniowych w Unii Europejskiej. W 2019 r. w naszym kraju wyprodukowano 213 mld sztuk papierosów, z czego 80 proc. trafiło na...

Ubezpieczenia

Kto stoi za sukcesem wdrożenia PPK?

Wdrożenie pierwszego etapu programu pracowniczych planów kapitałowych odbyło się płynnie i skutecznie dzięki dużemu zaangażowaniu i wysiłkom instytucji finansowych - wynika z...

REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA