fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Obyczaje

Za dużo turystów na Islandii

archiwum prywatne, Iwona Trusewicz i.t. Iwona Trusewicz
Do września Islandię odwiedziło o 17,2 procent turystów więcej niż rok wcześniej. 650 tysięcy zagranicznych gości, którzy w tym roku przylecieli już na wyspę, to ponad dwa razy więcej niż wynosi liczba mieszkańców
Ruch turystyczny na Islandii rośnie od kilku lat. 2012 rok to jednak nie koniec bicia rekordów. W przyszłym roku liczba odwiedzających ma bowiem znowu bardzo wzrosnąć.Linia lotnicza  Icelandair już ogłosiła, że w najbliższych miesiącach o 15 procent zwiększy liczbę lotów. Według portalu Iceland Review w ciągu kilku lat liczba turystów przekroczy barierę miliona osób rocznie.
Wśród zagranicznych gości najwięcej jest Brytyjczyków, Niemców, Norwegów, Amerykanów, Chińczyków i Japończyków. Większość z nich deklaruje, że chciałoby ponownie odwiedzić Islandię.
Zdaniem jednego z islandzkich parlamentarzystów turystów jest już zbyt wielu. - Nie możemy sobie poradzić z taką liczbą odwiedzających - oznajmił Þór Saari. Polityk postuluje ograniczenia, które ochroniłyby środowisko naturalne wyspz przed zniszczeniem, a także obniżaniem jakości życia mieszkańców. - Nie chcę, aby Islandczycy byli okradani z ziemi przez jakieś firmy z branży turystycznej - mówił, narzekając, że rodowici mieszkańcy nie mogą już chodzić do ulubionych kawiarenek, bo są one wypełnione turystami.
To trzecia pod względem wielkości branża w kraju. Szacuje się, że w 2011 roku zagraniczni goście wydali na wyspie 1,1 miliarda dolarów.
Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA