fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Jerzy Jachowicz może zostać ułaskawiony

W Sieci Opinii
Prezydent Komorowski najprawdopodobniej ułaskawi Jerzego Jachowicza (stałego publicystę „Uważam Rze”) - wynika z informacji nadesłanej przez Kancelarię Prezydenta RP
Jak pisze Tomasz Szymborski na swoim blogu w salonie24.pl:
Wobec redaktora Jerzego Jachowicza zostało wszczęte postępowanie ułaskawieniowe przez Prezydenta RP! To reakcja na wystąpienie SDP, ponad setki dziennikarzy (inicjatywa oddolna „Grupy Dziennikarze Kryminalni” na Facebooku) oraz petycji wysłanych na adres Kancelarii Prezydenta.
W odpowiedzi na wystąpienie Zarządu Głównego SDP w sprawie ułaskawienia Jerzego Jachowicza czytamy m.in. "Biuro Obywatelstw i Prawa Łaski Kancelarii Prezydenta RP uprzejmie informuje, że wobec ww. wszczęto postępowanie ułaskawieniowe przewidziane w przepisach kodeksu postępowania karnego.
Nadto uprzejmie informujemy, iż po przeprowadzeniu stosownej procedury, wymagającej m.in. zasięgnięcia opinii Sądów orzekających oraz Prokuratora Generalnego - Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej podejmie merytoryczną decyzję w sprawie Pana Jerzego Jachowicza, biorąc także pod uwagę niniejsze pismo Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, popierające prośbę o akt łaski".
Internauci komentują:
Bajbars:Ułaskawiony - to nie to samo co uniewinniony
Decyzja słuszna, ale nic nie załatwia, poza egzekucją kuriozalnego wyroku. To ewidentne działanie chroniące przed krytyką sąd. Zamyka bowiem drogę do Strasburga. Teraz już będzie można twierdzić, że winnego Jachowicza, ułaskawił dobry Prezydent (…).
Marie:P. Jachowicz dzięki kolegom i znajomym nie ma już kłopotów finansowych i dlatego może dalej walczyć o lepszą sprawę.
Tu154.EU: Że Jachowicz nie musi płacić za obrzydliwy wyrok - dobrze. Że jest winny - bez sensu. Że Komorowski narazi się WSI - dobrze.
 
Mamy nadzieję, że sprawa redaktora Jachowicza będzie miała swój happy end i ten wybtiny dziennikarz zostanie ułaskawiony.
 

Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA