fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

Ks. Isakowicz-Zaleski wezwany do kurii

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
Fotorzepa, Sławomir Mielnik
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski został wezwany przed oblicze Rady Kapłańskiej Archidiecezji Krakowskiej - ustaliła "Rz"
- Istotnie, dostałem zaproszenie od kardynała Stanisława Dziwisza na spotkanie z Radą Kapłańską - potwierdza duchowny. Ksiądz stawił się w kurii w samo południe.
Ze spotkania w ks. Isakowicz-Zaleski wyszedł zadowolony. – Księża chcieli po prostu, abym doprecyzował kilka fragmentów, które wydały im się niejasne – powiedział „Rz” duchowny. Stwierdził, że istotnie mógł w kilku miejscach wyrazić się jaśniej. – Prawnicy złagodzili kilka fragmentów, tak by nie naruszać dóbr osobistych – mówi ksiądz.
W spotkaniu wzięło udział 30 osób, w tym wszyscy biskupi krakowscy na czele z metropolitą krakowskim kard. Stanisławem Dziwiszem. – Byłem zaskoczony przyjacielską postawą osób tam zgromadzonych. Otwarcie mówiono o problemach i widać, że było to nacechowane troską o Kościół. Cieszy mnie ta postawa dialogu – mówi ks. Isakowicz-Zaleski.
Czytaj także:
Ks. Isakowicz-Zaleski: Homoseksualne lobby w Kościele dobrze się maskuje
Wezwanie może być wstępem do nałożenia na duchownego kar kościelnych. Może to zrobić metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz. Sprawa ma związek z najnowszą książką ks. Isakowicza-Zaleskiego "Chodzi mi tylko o prawdę". W tym wywiadzie-rzece przeprowadzonym przez Tomasza Terlikowskiego duchowny mówi m.in. o wpływach lobby homoseksualnego w Kościele oraz kwestionuje sens przymusowego celibatu.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA