fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka ręczna

Awans coraz bliżej

Mecz Polska - Słowenia
Fotorzepa, Roman Bosiacki
W eliminacjach mistrzostw Europy Polska pokonała Słowenię 32:27, ale trener ma o czym myśleć
Awans do finałowego turnieju mistrzostw Europy, który w styczniu 2012 r. odbędzie się w Serbii, miał być formalnością. Eliminacje wyglądają jednak tak ponuro, jak ostatnio atmosfera wokół drużyny. Nietykalny do tej pory Bogdan Wenta słyszy pytania, czy mu się jeszcze chce, a piłkarze mogą go obronić tylko wynikami.
W sobotę w Zielonej Górze Polacy zrewanżowali się Słoweńcom za środową porażkę w Lublanie. Wygrali 32: 27, ale nie było łatwo. W porównaniu z kadrą z nieudanych mistrzostw świata brakowało trzech zawodników – kontuzjowanego Sławomira Szmala oraz Mariusza Jurasika i Karola Bieleckiego. Ten ostatni do reprezentacji może już nie wrócić.
Rewolucji w drużynie jednak nie ma. Ze Słowenią wygrali starzy znajomi, wyróżniali się Grzegorz Tkaczyk, Tomasz Tłuczyński czy Bartosz Jurecki. Cztery rzuty karne wykorzystał młody Bartłomiej Tomczak, a Polacy pokonali rywali także dzięki świetnej postawie w końcówce meczu bramkarza Piotra Wyszomirskiego.
Zwycięstwo bardzo przybliżyło Polskę do awansu, do Serbii pojadą dwie najlepsze drużyny z grupy. Polacy tracą do liderującej Słowenii jeden punkt. Niespodzianką zakończyło się drugie wczorajsze spotkanie – Ukraina pokonała Portugalię.
Kolejne mecze – wyjazdowy z Ukrainą i z Portugalią u siebie – w czerwcu.
Grupa 3
• Polska – Słowenia 32:27 (15:14).
Polska: Wyszomirski, Malcher – Jurecki 6, Tkaczyk 6, Tomczak 6, Tłuczyński 4, Jurkiewicz 3, K. Lijewski 2, M. Lijewski 2, Jaszka 1, Kuchczyński 1, Orzechowski 1, Grabarczyk, Żółtak
• Ukraina – Portugalia 29:25 (16:15)
Tabela
1. Słowenia    4    6    122: 116
2. Polska    4    5    110: 99
3. Portugalia    4    3    111: 106
4. Ukraina    4    2    85: 107
 
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA