fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Era wprowadzi mobilne płatności przez komórkę

Deutsche Telekom jeszcze w tym roku wprowadzi w Polsce nowe rozwiązania komórkowych płatności mobilnych
W 2011 r. Deutsche Telekom, właściciel PTC operatora sieci Era, wprowadzi na kluczowych rynkach usługę „Mobile Wallet”. Pierwszymi rynkami, na jakich pojawi się ten produkt, będą Niemcy i Polska. Na 2012 r. zaplanowano rollouty w Czechach, Holandii i USA.
- Niemcy i Polska to największe i najszybciej dostępne dla nas rynki - powiedział Edward Kozel, chief technology officer w Deutsche Telekom.
Usługa oparta będzie o technologię Near Field Communication (NFC).
- Mobilne płatności będą ewoluować. Na początku technologia zbliżeniowa posłuży do rozwiązań takich jak kontrola dostępu, bilety wstępu czy jako element programów lojalnościowych. Konsumenci jednak oczekują powszechnych, i łatwych usług płatności. Konieczne jest przez usługę osiągnięcie masy krytycznej – wyjaśniał Ed Kozel.
Płatności zostaną wprowadzone w pierwszej kolejności dzięki porozumieniu z Samsungiem, dostawcą słuchawek z modułem NFC.
– Systemy mobilnych płatności mają ogromny potencjał na przyszłość – powiedział Thomas Kiessling, odpowiadający za produkty i innowacje w DT. Operator nie zdradził, jakie przychody (i w jakim czasie) ma wygenerować usługą Mobile Wallet.
Deutsche Telekom na razie nie ujawnił bankowych i finansowych partnerów usługi mobilnej płatności, choć rozmowy z nimi "już trwają".
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA