fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Francuzi dopuszczeni do walki o Eneę

Fotorzepa, Sławomir Mielnik Sławomir Mielnik
Ministerstwo Skarbu Państwa dopuściło do wyłącznych negocjacji ws. kupna 51 proc. akcji Enei Electricite de France - podało MSP w komunikacie prasowym
- W związku z toczącym się procesem sprzedaży 225.135.940 akcji (51 proc. w kapitale zakładowym) spółki Enea SA Ministerstwo Skarbu Państwa podjęło decyzję o wyznaczeniu dla spółki Electricite de France SA terminu do wyłącznych negocjacji. Intencją MSP jest zakończenie procesu prywatyzacji Enea SA do końca I kwartału 2011 r. - napisano w komunikacie. MSP powtórzyło, że chce zakończyć proces prywatyzacji Enea do końca I kwartału 2011 r.
Ostatnio MSP prowadziło ponownie równoległe negocjacje "z dopuszczonymi do negocjacji podmiotami". Choć resort nie potwierdzał, mogły to być Kulczyk Holding, GDF Suez, EDF i Energeticky a Prumyslowy Holding (EPH). Wcześniej wyłączność miała grupa Kulczyk Holding.
W lutym br. MSP sprzedało 16,05% akcji Enei na giełdzie za 1,13 mld zł. Obecnie akcjonariusze spółki to: Skarb Państwa (60,43%, w tym 9,43% to akcje "pracownicze" do zbycia nieodpłatnie) i Vattenfall AB (18,67%), który ostatnio zapowiedział, rozważy sprzedaż swoich polskich aktywów w ciągu 2-3 lat.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA