fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Amerykanie oburzeni usunięciem polskiej kiełbasy z menu Costco

Bloomberg
#SaveThePolishDog skrzykują się Amerykanie na Twitterze. Wszystko przez... promowanie zdrowego trybu życia.

Sieć sklepów Costco postanowiła zmienić menu swoich barów tak, by pojawiło się w nim więcej zdrowych i wegańskich potraw. Aby zrobić miejsce dla nowych posiłków postanowiono wyciąć z menu wariację hot doga zwaną Polish Dog. Polish Dog, jak można się domyślić, zamiast klasycznej parówki zawiera kiełbasę. Ta przekąska okazała się być jednak bardzo lubiana przez klientów Costco, którym usunięcie kultowego hot doga z menu sprawiło przykrość. 

Polish Dog cieszy się na tyle dużą popularnością, że na Twitterze natychmiast zaczęto się skrzykiwać pod hasztagiem #SaveThePolishDog. Klienci sugerują, ze Costco straci na zmianie w menu. 

Niektórzy twierdzą, że nie mają nic przeciwko sałatkom, byleby ich ulubiony hot dog nadal był dostępny. 

Wszyscy obrońcy kiełbaski w bułce są zgodni co do tego, że Polish Dog jest pyszny.

A dla niektórych to kwestia smaku dzieciństwa.

Klienci są na tyle zmotywowani do obrony ulubionego hot doga, że postanowili wnieść petycję do Costco w tej sprawie. Serwis stacji KRON4 informował wczoraj, że twórcy petycji założyli sobie cel 500 podpisów. Aktualnie tych podpisów jest już grubo ponad 2,5 tysiąca, a zachęceni sukcesem pomysłodawcy chcą mieć teraz 5 tysięcy podpisów.

Costco znane jest w USA z niedrogich i relatywnie smacznych posiłków w swoich częściach gastronomicznych (w Polsce słynie z tego Ikea). Polish Dog jest najwyraźniej jedną z ulubionych potraw klientów. Cóż, hot dogów w Ikei Polacy chyba też by bronili.

Polish Dog ma w menu Costco być zastąpiony sałatką z jagodami acai. Sklepy sieci mają teraz wyprzedawać kiełbaski po jak najniższych cenach, by szybko zrobić miejsce dla zdrowszego i bezmięsnego posiłku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA