fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Ile za mieszkanie w Krakowie

Fotorzepa,/Piotr Guzik
Najmniej za metr używanego lokalu zapłacimy w dzielnicy Łagiewniki-Borek Fałęcki, w Nowej Hucie oraz w Bieżanowie – Prokocimiu.

- Ceny mkw. lokali z drugiej ręki nie przekraczają tam 3 tys. zł - podaje Jarosław Mikołaj Skoczeń, ekspert z firmy Emmerson Realty, która przeanalizowała oferty z krakowskiego rynku mieszkaniowego razem z analitykami portalu nieruchomości Otodom.pl.

- Z analiz wynika, że na krakowskim Starym Mieście, w Krowodrzy i w Zwierzyńcu minimalne ceny mieszkań zaczynają się powyżej 4,5 tys. zł za mkw. - podaje Aleksandra Kubicka z serwisu Otodom.pl. - Nie znajdziemy więc tam bardzo tanich lokali.

Jarosław Mikołaj Skoczeń zauważa, że minimalne ceny nowych mieszkań w całym Krakowie są wyższe niż na rynku wtórnym. - Najtańsze lokale deweloperzy oferują w Dębnikach, na Bieżanowie - Prokocimiu oraz Prądniku Białym. Najdroższe lokale znajdziemy na Starym Mieście, w Krowodrzy i Zwierzyńcu. Trzeba podkreślić, że w tych dzielnicach nowych inwestycji jest bardzo mało - zwraca uwagę ekspert z Emmerson Realty.

Dodaje, że ceny mieszkań - zarówno nowych, jak i używanych - są najmniej zróżnicowane na Wzgórzach Krzesławickich. - Analizując dane można zauważyć, że najliczniejszą grupę wśród opisanych mieszkań stanowią te znajdujące się w Podgórzu oraz Nowej Hucie - mówi Aleksandra Kubicka.

Większość lokali wymaga remontu lub wykończenia, jednak jak zapewnia Agata Polińska z serwisu Otodom.pl, czasem można znaleźć także oferty mieszkań gotowych do zamieszkania w równie dobrej cenie.

- Często wyremontowanie zaniedbanego mieszkania może w ostatecznym rozrachunku okazać się mniej kosztowne niż zakup takiego, które oferowane jest w dobrym stanie - dopowiada Jarosław Mikołaj Skoczeń.

Analitycy przypominają, że na cenę nieruchomości w dużym stopniu wpływa lokalizacja. - Przy ograniczonym budżecie należy dobrze ją rozważyć. Na wstępie można wykluczyć zakup mieszkania w ścisłym centrum, ale też z reguły w dzielnicach bezpośrednio z nim sąsiadujących - mówi ekspert z Emmersona.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA