fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rynek pracy

Brytyjski sukces w walce z bezrobociem

Bloomberg
Brytyjskie bezrobocie jest na najniższym poziomie od sześciu lat - poinformował brytyjski urząd statystyczny (Office for National Statistics - ONS). Jednocześnie zmniejszyły się jednak zarobki Brytyjczyków.
Według danych ONS stopa bezrobocia wyniosła w czerwcu 6,4 proc. W maju była na poziomie 6,5 proc. bez pracy jest 2,08 mln osób - o 132 tys. mniej niż w maju.
Jednocześnie średnie zarobki (bez premii) w Wielkiej Brytanii wzrosły o 0,6 proc. - to najmniejszy wzrost od 2001 roku. Licząc z premiami zarobki spadły o 0,2 proc.
Spadła też liczba osób ubiegających się o zasiłek - o 33600 do 1,01 mln osób. Jeśli tendencja się utrzyma to do września liczba osób na zasiłkach może spaść poniżej miliona - do poziomu z września 2008 roku.
Także liczba młodych osób bez pracy spadła znacząco w drugim kwartale tego roku - o 102 tys. osób. Bez pracy pozostaje jednak wciąż 767 tys. młodych Brytyjczyków - o ponad 200 tys. mniej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.
Walka z bezrobociem to jeden z najważniejszych punktów polityki rządu premiera Davida Camerona oraz jeden z głównych tematów kampanii wyborczej przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi w tym kraju.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA