fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Zmarła Małgorzata Braunek

Fotorzepa, Dominik Pisarek Dominik Pisarek
Po ciężkiej chorobie w wieku 67 lat zmarła dziś rano aktorka Małgorzata Braunek.
Informację o śmierci aktorki podano na jej profilu na Facebooku. Zobacz galerię zdjęć
Małgorzata Braunek zasłynęła przed laty rolami w "Lalce" Ryszarda Bera, w której jako Wokulski partnerował jej Jerzy Kamas i w "Potopie" Jerzego Hoffmana z Danielem Olbrychskim jako Kmicicem.  Zagrała też w głośnym filmie "Polowanie na muchy" Andrzeja Wajdy na podstawie scenariusza Janusza Głowackiego.
"Przenicowałam Oleńkę" - wywiad z Małgorzatą BraunekW 1978 roku porzuciła aktorstwo. Została nauczycielką zen. Powróciła na ekrany w 2004 roku rolą w filmie "Tulipany" Jacka Borcucha, otrzymała za nią Polską Nagrodę Filmową Orła 2006 w kategorii najlepsza drugoplanowa rola kobieca.
Jej dużą rolą była postać Barbary w serialu "Dom nad rozlewiskiem".
W 2010 r. Braunek wystąpiła w przedstawieniu Krystiana Lupy "Persona. Ciało Simone" w stołecznym Teatrze Dramatycznym. Rok później odebrała Wiktora dla aktora telewizyjnego roku
W roku 2014 została uhonorowana przez ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego złotym medalem Gloria Artis.
W ciągu ostatnich kilku tygodni syn aktorki, Xawery Żuławski, apelował o wspomożenie jej leczenia. Braunek przeszła trzy operacje i kilka sesji chemioterapii. W Polsce możliwości jej leczenia wyczerpały się, rodzina zbierała fundusze na kuracje w Niemczech. W tej intencji odbyło się kilka spektakli teatralnych.
 
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA