Dłuższy egzamin dla przyszłych notariuszy

Po raz pierwszy zostanie wprowadzona możliwość wydłużenia czasu trwania egzaminu notarialnego dla zdających - matek karmiących dziecko piersią.

Aktualizacja: 22.08.2015 09:37 Publikacja: 21.08.2015 15:30

Dłuższy egzamin dla przyszłych notariuszy

Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

W dniu 20 sierpnia 2015 r. minister sprawiedliwości podpisał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie z dnia 19 września 2013 r. w sprawie komisji egzaminacyjnej do spraw aplikacji notarialnej oraz przeprowadzania egzaminu wstępnego i notarialnego (Dz. U. poz. 1135, z późn. zm.). Rozporządzenie oczekuje na publikację w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej i wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Rozporządzenie wprowadza po raz pierwszy możliwość wydłużenia czasu trwania egzaminu notarialnego dla zdających karmiących dziecko piersią.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura i egzamin ósmoklasisty 2025 z "Rzeczpospolitą" i WSiP
Prawo drogowe
Ważny wyrok ws. płatnego parkowania. Sąd: nie można nakładać kar za spóźnienie
Oświata i nauczyciele
Nauczyciele nie ruszyli masowo po pieniądze za nadgodziny. Dlaczego?
Prawo w Polsce
Jak zmienić miejsce głosowania w wyborach prezydenckich 2025?
Prawo drogowe
Ważny wyrok dla kierowców i rowerzystów. Chodzi o pierwszeństwo