Obowiązują od 19 kwietnia 2019 r.

Publikacja: 19.04.2019 02:00

• ustawa z 6 grudnia 2018 r. o zmianie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej – z wyjątkiem art. 3, który obowiązuje od 2 lutego (DzU z 18 stycznia 2019 r., poz. 115)

• rozporządzenie ministra finansów z 11 lutego 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie dodatkowych danych podlegających wskazaniu w zgłoszeniu przewozu towarów (DzU z 18 lutego 2019 r., poz. 301)

• ustawa z 22 lutego 2019 r. o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych – z wyjątkiem niektórych przepisów które obowiązują od 5 kwietnia (DzU z 4 kwietnia 2019 r., poz. 638)

• rozporządzenie ministra finansów z 5 kwietnia 2019 r. w sprawie określenia postaci niepowtarzalnego identyfikatora w formie nośnika fizycznego (DzU z 9 kwietnia 2019 r., poz. 657)

• rozporządzenie ministra spraw zagranicznych z 7 kwietnia 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie spisu wyborców przebywających za granicą (DzU z 11 kwietnia 2019 r., poz. 677)

• rozporządzenie ministra finansów z 12 kwietnia 2019 r. w sprawie elementów zabezpieczenia umieszczanego na opakowaniu jednostkowym wyrobów tytoniowych sprzedawanych w wolnych obszarach celnych podróżnym udającym się do krajów trzecich (DzU z 17 kwietnia 2019 r., poz. 716)

• rozporządzenie prezesa Rady Ministrów z 11 kwietnia 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji pracy, składu oraz zasad wynagradzania członków komisji rozpatrującej wnioski o wyrażenie zgody na zatrudnienie osób, które pełniły funkcje publiczne – z wyjątkiem § 1 pkt 5 w zakresie § 8b ust. 1 który wejdzie w życie 1 maja (DzU z 18 kwietnia 2019 r., poz. 720)

• rozporządzenie ministra rodziny, pracy i polityki społecznej z 12 kwietnia 2019 r. w sprawie przyznania spółdzielni socjalnej środków na utworzenie stanowiska pracy i finansowanie kosztów wynagrodzenia osób niepełnosprawnych (DzU z 18 kwietnia 2019 r., poz. 723)

• rozporządzenie ministra kultury i dziedzictwa narodowego z 12 kwietnia 2019 r. w sprawie konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora instytucji kultury (DzU z 18 kwietnia 2019 r., poz. 724)

Prawo karne
Morderstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Obrońca podejrzanego: nie przyznał się
Ubezpieczenia i odszkodowania
Rekordowe odszkodowanie dla pacjenta. Miał operację kolana, wypisano go bez nogi
Prawo dla Ciebie
Jest decyzja SN ws. wytycznych PKW. Czy wstrząśnie wyborami?
Prawo karne
Mieszkanie Nawrockiego. Nieprawdziwe oświadczenia w akcie notarialnym – co na to prawo karne?
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura i egzamin ósmoklasisty 2025 z "Rzeczpospolitą" i WSiP
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem