fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zadania

Ogólnopolskie liczenie bezdomnych odbędzię się w lutym

Fotorzepa/Roman Bosiacki
W nocy z 8 na 9 lutego policjanci, strażnicy gminni, pracownicy socjalni i wolontariusze w całej Polsce będą liczyć osoby bezdomne. Taka akcja odbywa się co dwa lata.

Ogólnopolskie liczenie bezdomnych organizuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Przeprowadzane jest we wszystkich województwach, w tę samą zimową noc. Poprzednie miało miejsce w nocy z 21 na 22 stycznia 2015 r. Doliczono się wówczas  36,1 tys. bezdomnych, w tym ok. 25,6 tys. przebywało w placówkach instytucjonalnych, a ok. 10,5 tys. - poza nimi.

W akcji wezmą udział m.in. policjanci, strażnicy miejscy i gminni, pracownicy socjalni i wolontariusze. Sprawdzą  noclegownie, schroniska, szpitale, areszty, a także dworce, ogródki działkowe, altany itp.

Jak poinformowała wczoraj w Sejmie wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Bojanowska, ustawowy obowiązek zapewnienia schronienia bezdomnym ciąży na gminach, ale minister rodziny prowadzi działania wspierające jednostki samorządu terytorialnego i organizacje pozarządowe.

W związku z sezonem zimowym, w którym zagrożone jest zdrowie i życie osób bezdomnych, minister rodziny Elżbieta Rafalska zwróciła się do wojewodów z prośbą "o najlepsze przygotowanie się do tego okresu".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA