fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Legendarne ranczo na sprzedaż. Należało do jednej rodziny 150 lat

materiały prasowe
Legendarne ranczo "6666's Ranches" w Teksasie trafiło na rynek nieruchomości po śmierci ostatniej właścicielki. Jest ono jednym z największych w USA i prze 152 lata niezmiennie należało do jednej rodziny.

Ranczo ma gigantyczną powierzchnię 107871 hektarów co oznacza, że jest ponad 18 razy większe niż nowojorski Manhattan. Na rynek nieruchomości trafiło pierwszy raz od ponad 150 lat z niebotyczną ceną 341,7 mln dolarów, czyli około 1,26 mld złotych.

Ranczo składa się z trzech części: 6666 Ranch, 6666's Dixon Creek Ranch Division i 6666 Frisco Creek Ranch Division.

"6666's Ranches" powstało w 1870 r. Jego właściciel kapitan Samuel Burk Burnett był jednym z najbardziej wpływowych obywateli Teksasu i największym w stanie hodowcą bydła oraz koni. A kiedy na terenie posiadłości odkryto złoża ropy także nafciarzem, zakładając w 1918 roku Burnett Oil Company.

Główny dom mieszkalny posiadłości został wybudowany w 1917 roku i kosztował ogromną sumę 100 tys. ówczesnych dolarów. Zbudowano go z solidnych skał i kamieni znalezionych ma terenie rancza. Dom ma 13 sypialni, 13 łazienek, trzy garderoby, dwie kuchnie, jadalnię oraz trzy kominki w trzech salonach. Cały do ma powierzchnię ponad 650 metrów kwadratowych. Poza tym na terenie rancza są jeszcze cztery domu mieszkalne dla pracowników z kwaterami sypialnymi oraz jadalniami, a także stodoły, pomieszczenia dla krów, stajnie, zagrody i wiele innych zabudowań gospodarczych. Jest też nieduże lądowisko dla samolotów.

Wśród gości, których Burke Burnett przyjmował w 6666's ranch byli m.in. prezydent Franklin Roosevelt, dziennikarz i aktor znany z westernów Will Rogers i wódz Komanczów Quanah Parker.

Po śmierci kapitana Burnetta całą posiadłość odziedziczyła jego wnuczka - Anne Valliant Burnett Tandy a po niej jej córka Anne Marion, która zmarła w wieku 81 lat na początku 2020 roku. Zgodnie z jej wolą cała posiadłość ma zostać wystawiona na sprzedaż.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA