fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Zamek, który grał w The Crown do wynajęcia. To mały Zamek Windsor

materiały
Belvoir Castle nazywany jest małym Zamkiem Windsor. W XIX wieku został przebudowany na wzór słynnej królewskiej siedziby i dzięki temu zagrał w kilku filmach o brytyjskiej rodzinie królewskie. Teraz można zanocować w jednym z najciekawszych apartamentów - King's Suite.

Zamek "zagrał" w popularnym serialu Netflixu "The Crown", udając królewską rezydencję. W jego wnętrzach kręcono także brytyjsko-amerykański film z 2009 roku "Młoda Wiktoria".

Posłużył także jako plan zdjęciowy do scen z filmów "Kod da Vinci" oraz amerykańskiej komedii "Król Ralph".

Zamek - leżący w hrabstwie Leicestershire - należy do książęcej rodziny Rutland i jest jej siedzibą rodową od początku XVI wieku. Rezydencja jest otwarta dla publiczności, można w niej nawet zanocować, ale teraz można zanocować także w tzw. apartamencie króla (King's Suite).

King's Suite, to nie jest zwykła sypialniana, to trzypokojowy apartament, składający się z sypialni i dwóch salonów oraz łazienki, w którym nocowała królowa Wiktoria oraz jej wuj król Jerzy IV.

Apartament w zamku można wynająć przez platformę Airbnb. Wynająć można King's Suite - apartament króla i to na noc sylwestrową 31 grudnia 2019. Cena noclegu to 300 funtów za osobę czyli około 1500 złotych. W sypialni jest miejsce dla maksymalnie dwóch osób. Poza Sylwestrem, będzie można skorzystać w apartamencie z noclegu jeszcze tylko dwa razy - 11 stycznia i 25 stycznia 20120 roku.

W zamku udostępnionych jest na co dzień 14 pokoi do wynajęcia. W całym zamku jest ich w sumie 355, ale sylwestrowy nocleg w King's Suite ma być wyjątkowy. W cenie jest tradycyjna popołudniowa herbata, przyjęcie wieczorne z alkoholami i wykwintnym posiłkiem. Cały dochód z wynajmu niezwykłego apartamentu ma zostać przeznaczony na cele charytatywne.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA