fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Hollywoodzki kompozytor sprzedaje dom. Kupił go dla żony

materiały prasowe
Jeden z najbardziej znanych hollywoodzkich kompozytorów Danny Elfman sprzedaje niesamowity dom w stylu lat 50 i 60 zeszłego wieku.

Elfman sprzedaje dom, który kupił zaraz po ślubie z aktorką Bridget Fonda, za 14,6 mln dolarów czyli za ponad 65 mln złotych.

Wystrój domu jest w fantazyjnym stylu retro i z powodzeniem mógłby posłużyć za plan zdjęciowy do któregoś z filmów Tima Burtona. Elfman skomponował muzykę do niemal wszystkich jego filmów, m.in. do "Soku z żuka", "Batman" z 1989 roku, "Miasteczko Halloween" oraz "Edward nożycoręki".

Dom, który znajduje się w dzielnicy Los Angeles Hancock Park powstał w latach 20. zeszłego wieku. Elfman mieszka w nim od niemal 20 lat z drugą żoną, aktorką Bridget Fondą. Kilka lat temu dokupił sąsiedni dom i połączył obie działki. Na sprzedaż są oba domy. Za pierwszy dom zapłacił 2,13 mln dolarów i urządzał razem z Fondą, kupując unikalne i niezwykłe meble w sklepach z antykami w Los Angeles. Remont trwał trzy lata i kosztował ponad 3 mln dolarów.

W domu jest dużo okazów wypchanych zwierząt, niektóre pochodzą z XIX wieku lub są jeszcze starsze. Małżonkowie od lat je kolekcjonują.

W głównym domu o powierzchni niemal 590 metrów kwadratowych jest sześć sypialni, duża sala balowa, kuchnia, jadalnia, w piwnicy jest studio nagraniowe Elfmana.

Drugi dom kosztował w 2015 roku 3,6 mln dolarów i jest nieco mniejszy. Ma nieco ponad 400 metrów kwadratowych i cztery sypialnie. Zbudowany został w 1916 roku. Elfman twierdzi, że nie widział wnętrza domu przed zakupem, ale jego żonie się bardzo podobało.

Elfmanowi udało się zachować podczas remontu i przebudowy wiele oryginalnych elementów z początku zeszłego wieku jak kamienne kominki, dekoracyjne kolumny i pozłacane sztukaterie na suficie. Dom zbudowano dla zamożnego dewelopera Willitsa J. Hole, tak by pomieścił jego kolekcję obrazów dawnych mistrzów.

Teraz Elfman z żoną chcą przenieść się do "czegoś mniejszego". Podczas lockdownu cała rodzina przeniosła się do rancza kompozytora koło Santa Barbara. Oba domy są do kupienia razem lub oddzielnie - odpowiednio za 8,8 mln i 5,8 mln dolarów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA