fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Mieszkaj jak Winston Churchill. Mieszkanie premiera jest wolne

materiały
Mieszkanie, w którym 20-letni kawaler i dobrze zapowiadający się polityk Winston Churchill mieszkał przez kilka lat czeka na nowego najemcę.

Nie można go co prawda kupić, ale można wynająć za 74 tys. funtów rocznie czyli za niemal 346 tys. złotych.

Apartament położony jest w eleganckiej i drogiej dzielnicy Mayfair w centrum Londynu przy 105 Mount Street. Na dodatek na parterze kamienicy znajduje się znany sklep z cygarami, także tymi, które palił były premier.

Winston Churchill mieszkał tam w latach 1900 - 1905, wynajmując mieszkanie od swojego kuzyna Charlesa Spencer-Churchilla, 9 księcia Marlborough. W tamtym okresie młody polityk postanowił porzucić Torysów i przejść do liberałów protestują przeciwko polityce rządu względem armii oraz polityce gospodarczej.

Apartament, w którym mieszkał przyszły premiera, a na razie poseł Izby Gmin, ma dwie sypialnie - główną i gościnną, salon z marmurowym kominkiem i wydzieloną częścią jadalnianą, niedużą, ale nowoczesną kuchnię oraz dwie łazienki i dwie garderoby. Całe mieszkanie ma powierzchnię niespełna 100 metrów kwadratowych i znajduje się na pierwszym piętrze eleganckiej kamienicy z 1888 roku.

Mount Street to jeden z najlepszych adresów w Mayfair. Mieszkanie zostało niedawno wyremontowane i jest w pełni umeblowane oraz gotowe na przyjecie nowych mieszkańców.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA