fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Jak PSL będzie kontrować PiS w weekend

Fotorzepa/ Sławomir Mielnik
- To będą trzy intensywne dni - tak politycy PSL mówią o swoim planie na weekend kampanii wyborczej i początek tygodnia. Na niedzielę PiS zapowiedziało wiec premiera Morawieckiego w Sandomierzu. Ale wcześniej, w sobotę prezes PSL pojawi się na proteście rolników w Rębowo (woj. mazowieckie). Protest dotyczy skutków suszy i reakcji rządu, ASF oraz niskim cenom skupu owoców i warzyw.

Susza i jej skutki są jednym z ważniejszych tematów na wsi i w kampanii samorządowej. W piątek mówił o tym Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL w trakcie konferencji w Sejmie.

- Tydzień temu minister Ardanowski szydził z nas, gdy wspominaliśmy, że straty mogą wynieść 2,5 mld złotych. Dziś minister podaje szacunki, że straty wynoszą już ponad 2 mld. Dobrze byłoby przeprosić tych rolników, których pan obraził - mówił w Sejmie Kosiniak-Kamysz. I dodał, że rząd powinien natychmiast wypłacić odszkodowania.

Kluczowym dniem politycznego weekendu będzie niedziela. Jak się dowiadujemy, po wystąpieniu premiera Morawieckiego w Sandomierzu będzie odpowiedź prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. W poniedziałek politycy i działacze PSL w całej Polsce planują spotkania z rolnikami "w terenie". PSL chce w pierwszy weekend formalnej kampanii wyborczej narzucić wysokie tempo i pokazać jak będzie w praktyce wyglądał bój o wyborców na wsi.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA