fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wspomnienia

Nie żyje Larry King

Wikimedia Commons, Creative Commons Attribution 3.0 Unported license, Angela George
W wieku 87 lat zmarł w Los Angeles Larry King, amerykański dziennikarz i publicysta, weteran mediów, osobowość telewizyjna, nagrodzony wieloma branżowymi nagrodami.

King zmarł w Centrum Medycznym Cedars-Sinai w Los Angeles. Przyczyna śmierci nie została podana, ale z nieoficjalnych informacji wynika, że King przegrał walkę z koronawirusem.

Przebywający od ponad tygodnia w szpitalu Larry King cierpiał na cukrzycę, przeszedł wcześniej zawał serca i udało mu się pokonać raka płuc.

O śmierci wybitnego dziennikarza poinformowała Ora Media: "Z głębokim smutkiem Ora Media ogłasza śmierć naszego współzałożyciela, gospodarza i przyjaciela Larry'ego Kinga, który zmarł dziś rano w wieku 87 lat".

"Świadectwo Jego 63-letniej pracy na platformach radiowych, telewizyjnych i cyfrowych, stanowią tysiące wywiadów, przyznane mu nagrody i uznanie, jakim cieszył się na całym świecie" - napisano w komunikacie.

Karierę rozpoczął w 1957 roku, a swój ostatni wywiad dla CNN, gdzie przepracował 25 lat, King przeprowadził 16 grudnia 2010 roku.

Przeprowadził wywiady m.in. z  Margaret Thatcher, Nancy Reagan, Madonną, Monicą Lewinsky, Michaelem Jordanem, Michaiłem Gorbaczowem, Barackiem Obamą czy Tonym Blairem.

Od 2012 roku prowadził wywiady w programach "Larry King Live" dostępnych na VOD, a od czerwca 2013 w rosyjskiej stacji RT prowadził program "Politicking".

Był laureatem wielu branżowych nagród, w tym Emmy, Peabody Award i dziesięciu CableACE Award.

Źródło: The Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA