fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto doradcą Rainbow Tours

www.sxc.hu
Prawnicy z kancelarii Chajec, Don-Siemion & Żyto doradzali Rainbow Tours przy transakcji nabycia praw do jednoliterowej nazwy w domenie .pl

Rainbow Tours jest obecny na rynku tour operatorów od 1990 roku. Jest jednym z największych i najprężniej działających podmiotów świadczących usługi turystyczne w Polsce. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki a także jednym z założycieli Polskiego Związku Organizatorów Turystyki. Od 9 października 2007 Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych

W ramach transakcji Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto przeprowadziła w imieniu Rainbow Tours negocjacje cenowe z dotychczasowym właścicielem praw do domeny, następnie nabyła powierniczo prawa do domeny w celu odsprzedaży Spółce Rainbow Tours. W procesie nabycia praw do domeny brał udział również departament finansowania inwestycji kancelarii.

- W erze dynamicznego rozwoju nowych technologii i Internetu, firmy są coraz bardziej świadome wartości domen. Dzięki temu, sprzedaże domen osiągają coraz większe wartości. Inwestowanie w domeny to lokowanie środków finansowych oraz wzmocnienie wizerunku korporacyjnego firmy – powiedział Andrzej Abramczuk, wspólnik kierujący departamentem prawa telekomunikacyjnego, mediów i technologii Kancelarii Chajec, Don-Siemion & Żyto.

Obecnie funkcjonuje ponad 2,5 miliona domen z końcówką .pl. a liczba nowych adresów rośnie w szybkim tempie. Zgodnie z raportem NASK za IV kwartał 2014 r., w 2014 r. do rejestru wprowadzono o 3 040 więcej nazw w domenie .pl, a liczba abonentów w rejestrze wzrosła o 33 tysięcy. Średnia długość nazw w domenie .pl na koniec grudnia 2014 roku wynosiła 10,93 znaków. Liczba nazw jednoliterowych w domenie .pl jest niezmienna i ściśle ograniczona literami alfabetu, co powoduje, że ich rynkowa dostępność jest bardzo rzadka, stąd też unikalny charakter przedmiotowej transakcji. Ostatnia udostępniona publicznie informacja o podobnej transakcji (bez ujawnienia ceny) dotyczyła roku 2007, kiedy to operator platformy cyfrowej n (obecnie nc+) kupił domenę n.pl."

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA