fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Ubezpieczeniowy gigant stawia na nowe technologie

Bloomberg
PZU ubezpieczy przesyłki na Allegro i będzie sprzedać polisy podróżne pasażerom LOT. W nowej strategii spółka zapowiada zintegrowanie wszystkich aktywności grupy wokół klienta i wchodzenie z nim w długofalowe relacje.

PZU zapowiada uwolnienie potencjału drzemiącego w największej grupie finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. A ten jest ogromny – PZU, Pekao i Alior mają razem ponad 22 mln klientów. Ponad 80 proc. gospodarstw domowych ma jakieś relacje z co najmniej jedną z tych spółek.

Dlatego PZU chce stopniowo przekształcać się w firmę usługową z pełną ofertą ubezpieczeniowo-finansową. Grupa uprości ofertę produktową oraz rozbuduje sieć sprzedawców i uruchomi nową stronę internetową oraz program lojalnościowy. To elementy nowej strategii do 2020 r., przyjętej przez zarząd i radę nadzorczą ubezpieczeniowego giganta. Spodobała się ona inwestorom – kurs PZU w środę lekko rósł przy spadającym rynku.

Zmiany były konieczne po przejęciu banku Pekao. – Żubr wrócił do Polski. Ta transakcja to był kamień milowy dla grupy PZU. To nas zmieniło, otworzyło przed nami nowe horyzonty – podkreślał podczas prezentacji strategii Paweł Surówka, prezes PZU....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA