fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport

Singapore Airlines szykują się do najdłuższego lotu na świecie

AFP
Singapore Airlines ogłosiły uruchomienie w październiku najdłuższego lotu na świecie — rejs z Singapuru do Newark pod Nowym Jorkiem potrwa z 19 godzin.

Lot na trasie 15 329 km (8277 mil morskich) w samolocie ze 161 miejscami w klasach biznes i ekonomicznej premium będzie dłuższy od obecnie rekordowego realizowanego przez linie lotnicze Qatar Airways z Dohy do Auckland (7843 mile). Przewoźnik z Singapuru wznowi to połączenie nowym samolotem. Oferował je bez międzylądowania do 2013 roku, ale koszty drogiego paliwa nie pozwoliły mu utrzymać rentowności lotu 4-silnikowym airbusem A340-500. Od tamtej pory wykonuje loty na trasie Singapur - Nowy Jork (JFK) z lądowaniem we Frankfurcie.

SIA jest pierwszym i dotąd jedynym klientem Airbusa zainteresowanym modelem A350-900LR, dwusilnikowym samolotem o największym zasięgu. Zamówił ich siedem, pierwszy ma odebrać we wrześniu, a resztę do końca roku.

W późniejszym terminie zamierza uruchomić podobne połączenie Singapur - Los Angeles tym samym samolotem.

Australijski Qantas rozważa kupno A350-900LR albo B777X, aby móc latać bez lądowania z Sydney do Londynu od 2022 roku. Byłby to kolejny rekord długości lotu: 9200 mil morskich.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA