fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Otwarcie salonu Xiaomi. Tłumy walczyły o smartfony za 49 zł

Bloomberg
Xiaomi, zwane „chińskim Apple" otworzyli swój pierwszy salon w Polsce. W krakowskim Mi Store szczęśliwcy mogli trafić na wyjątkowe okazje.

Marka Xiaomi miała dotychczas tylko tzw. Mi Zone w jednym z warszawskich centrów handlowych. Jednak popularność smartfonów chińskiej marki w Polsce sprawiła, że Chińczycy postanowili mocniej wejść na nasz rynek. W krakowskim CH Serenada otwarto 24 marca pierwszy salon marki – Mi Store. Jak można było się spodziewać, na otwarciu były tłumy.

Na ilość klientów mogły, oczywiście, wpłynąć promocje – pierwsze 20 osób mogło za 49 zł dostać smartfon Redmi 4x za 49 zł (normalna cena około 500 zł) czy też inne urządzenia marki Xiaomi – oczyszczacze powietrze czy słuchawki. Nie zmienia to jednak faktu, że tłumy przypominały te, które można pamiętać z premier pierwszych iPhone'ów. Skojarzenia z Apple budzą też sklepy Mi Store, które przypominają iSpoty Apple'a.

Otwarcie kolejnych Mi Store w Polsce to kwestia czasu. Polacy, którzy początkowo w produkty marki zaopatrywali się przez popularny serwis Alibaba, chętnie kupują urządzenia chińskiej marki. Następny sklep, jak wynika z informacji serwisu Gizchina, będzie otwarty w Warszawie jeszcze przed wakacjami.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA