fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Branża powinna trzymać się razem

Fotolia
W tym roku polski rynek IT może urosnąć o 6 proc. Ta branża dynamicznie rozwija się również w krajach sąsiednich: Czechach, Słowacji czy na Ukrainie.

Zdaniem ekspertów, gdyby państwa połączyły siły w zakresie promocji czy innych wspólnych przedsięwzięć, to mielibyśmy realną szansę powalczyć z innymi regionami, takimi jak Ameryka Łacińska czy nawet Azja.

Jednym z programów, które mają dać branży IT w regionie dodatkowy impuls do rozwoju, jest Start in Poland, który w zależności od celu przybiera postaci rozmaitych inicjatyw.

– Poszukiwanie współpracy pomiędzy Polską a Ukrainą w obszarze przedsiębiorczości high-tech, często nazywanej startupową, jest misją fundacji Startup Hub Poland od sześciu lat – informuje Maciej Sadowski, kierujący fundacją. Dodaje, że program ten przyciąga do Polski kapitał intelektualny z 16 krajów (od Łotwy po Kazachstan i Macedonię). – Rocznie obserwujemy przeszło 3 tys. zespołów innowatorów z regionu i zapraszamy do Polski kilkadziesiąt (w zależności od programu – od 30 do 80) firm celem uczynienia z nich technologii „made in Poland" – dodaje.

– K...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA