fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Ozil wsparł Ujgurów. W Chinach nie pokazali jego meczu

AFP
Niemiecki pomocnik Arsenalu skrytykował w piątek politykę Pekinu wobec mniejszości muzułmańskiej. Dziś chiński nadawca państwowy nie pokazał meczu przeciwko Manchesterowi City z jego udziałem.

Mesut Ozil w piątek zamieścił na Twitterze i Instagramie wpis, który był krytyczny wobec władz Chin. Zawodnik komentował sytuację Ujgurów.

Dziś "The Global Times" poinformował, że mecz Arsenalu z Manchesterem City nie będzie transmitowany przez stację CCTV 5, ponieważ wypowiedź piłkarza rozczarowała kibiców i władze.

Chiny to największy rynek zagraniczny dla Premier League. Prawa do transmisji spotkań w latach 2019-2022 zostały sprzedane za 700 mln dolarów.

Ozil, który jest praktykującym muzułmaninem, nazwał Ujgurów "wojownikami, którzy opierają się prześladowaniom".

"Palone są Korany, zamykane są meczety, islamskie szkoły teologiczne, madrasy zostały zakazane, uczeni religijni byli zabijani jeden po drugim. Mimo tego, muzułmanie pozostają cicho" - napisał piłkarz.

Wczoraj przedstawiciele jego klubu próbowali odciąć się od tej wypowiedzi. Na chińskiej platformie Weibo przekazano, że słowa Ozila są wyłącznie jego prywatną opinią. "Jako klub piłkarski, Arsenal zawsze przestrzega zasady braku zaangażowania w politykę".

Chiński Związek Piłki Nożnej poinformował, że jest "oburzony i rozczarowany" po wpisie Ozila.

Manchester City pokonał na wyjeździe Arsenal 3:0.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA