fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Działania polskich rodziców dotyczące przyszłości finansowej swoich dzieci

123rf.com
Ponad 75 proc. polskich rodziców nie odkłada żadnych środków na zabezpieczenie przyszłości finansowej swoich dzieci.

Wyniki badań przeprowadzonych w ramach projektu badawczego Prudential Family Index wskazują, że polscy rodzice nie podejmują działań w celu zabezpieczenia przyszłości finansowej swoich dzieci.

Tylko 25 proc. badanych rodziców podejmuje jakiekolwiek działania w celu zabezpieczenia potomkom przyszłości finansowej. Potwierdza to opinie ekspertów mówiące o niskim poziomie oszczędności Polaków i myśleniu „tu i teraz”, bez rozważania tego, co będzie działo się w przyszłości. 

Badanym zadano pytanie: „Co robisz, aby zabezpieczyć przyszłość finansową swojego dziecka/swoich dzieci?”. 38 proc. ankietowanych wskazało, że kupiło polisę ubezpieczeniową na życie dziecka, 23 proc. regularnie odkłada pieniądze na konto, a kolejne 23 proc. deklaruje, że zbiera pieniądze na przyszłość swoich dzieci, natomiast nie odkłada ich do banku. 11 proc. badanych przyznaje, że założyło lokatę dla swojego dziecka. Co ciekawe, aż prawie co piąty badany (19 proc.) twierdzi, że uczy swoje dzieci przedsiębiorczości, aby łatwiej i samodzielnie mogły poradzić sobie w przyszłości.

 

Wg badań Prudential Family Index z wczesnej wiosny 2016r., 57 proc. dorosłych Polaków (25-45 lat) posiadających przynajmniej jedno dziecko wyraża pogląd, że koszty utrzymania dzieci w przyszłości wzrosną, zaś dla prawie 80 proc. celem ich przyszłej pomocy finansowej swoim dzieciom jest sfinansowanie kosztów studiów i studiowania. Prawie połowa (48 proc.) ankietowanych chce wspomóc swoje dorosłe dziecko, finansując mu jego własny kąt, zaś bez mała jedna trzecia – pokryć koszty ślubu i uroczystości weselnej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA