fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Prokurator spał w samochodzie. Miał 2,5 promila

Fotorzepa, Michał Walczak
Policjanci obudzili prokuratora z Krasnegostawu, który spał w samochodzie. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że trasą z Krasnegostawu do Lublina porusza się kierowca, który ma problemy z utrzymaniem prawidłowego pasa ruchu. Na miejsce wysłano patrol. 

Volkswagen passat, o którym funkcjonariuszy poinformowali inni kierowcy, zostaje odnaleziony w Łopienniku Górnym. Pojazd stał obok głównej drogi. W środku spadł 59-letni Andrzej S. Policjanci przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, kierowca ma 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jak się później okazało, zatrzymanym mężczyzną był prokurator z Krasnegostawu.

Według nieoficjalnych informacji podczas zatrzymania mężczyzna przekonywał policjantów, że to nie on kierował pojazdem. Podczas interwencji policji tylko on znajdował się w pojeździe.

W tej sprawie postępowanie karne prowadzi Prokuratura Krajowa. Oddzielne postępowanie dyscyplinarne wszczęła  Prokuratura Regionalna w Lublinie.

Andrzej S. został zawieszony w swoich obowiązkach, a jego przełożeni złożyli wniosek o obniżenie prokuratorowi pensji o połowę.

Prokuratorowi grozi nawet wydalenie z zawodu.

Źródło: Dziennik Wschodni
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA