fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Zabójstwo Iwony Cygan. Paweł K. zaprzecza, by zabił

Iwona Cygan
Archiwum
Oskarżony o zabójstwo Iwony Cygan złożył wyjaśnienia – nie przyznał się do zarzutu.

W czwartek w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie odbyła się druga rozprawa w procesie o zabójstwo 17-letniej licealistki ze Szczucina.

Prok. Piotr Krupiński z Małopolskiego Wydziału ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji odczytał zarzuty z niejawnej części aktu oskarżenia, dotyczące lokalnych policjantów, którzy mieli tuszować zbrodnię. Ta część procesu odbyła się za zamkniętymi drzwiami.

W dalszej – już jawnej części – wyjaśnienia składał Paweł K., oskarżony o zabicie Iwony ze szczególnym okrucieństwem. Nie przyznał się, składał wyjaśnienia, ale zgodził się odpowiadać tylko na pytania swojego adwokata. I tak jak w śledztwie zaprzeczył, by zabił.

Oskarżony o pomoc w zbrodni Józef K. (ojciec Pawła) też się nie przyznał i odmówił wyjaśnień.

Do zabójstwa nastolatki doszło w 1998 roku. Dziewczyna została skatowana, a później uduszona. Miejscowa policja na lata pogrzebała śledztwo. Osoby, mające wiedzę o sprawie, zastraszano lub zabijano – twierdzą teraz śledczy, którzy oskarżyli K. i pozostałe osoby. Zmowę milczenia przerwali dopiero policjanci z krakowskiego Archiwum X i prok. Piotr Krupiński.

Na ławie oskarżonych zasiadło 17 osób – oprócz Pawła K., jego ojca – także 14 byłych i obecnych policjantów i dawna koleżanka Iwony.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA