fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rynek pracy

#RZECZoBIZNESIE: Piotr Wielgomas: Dobre CV nie wystarczy

tv.rp.pl
Rynek pracy przez najbliższe 5-6 lat będzie rynkiem wzrostowym, również w obszarze wynagrodzeń – mówi Piotr Wielgomas, prezes firmy Bigram.

Rynek pracy przeżywa ożywienie, zarówno w obszarze średnich i wyższych stanowisk menadżerskich, jak i stanowisk specjalistycznych. Gość programu opowiadał o kompetencjach, jakie są potrzebne do poruszania się na tym rynku pracy. - Trzeba powiedzieć o określonych typach kompetencji. Mówimy o wysokich kompetencjach merytorycznych w danym obszarze – tłumaczył. - Kompetencje językowe, związane z zarządzaniem ludźmi, sukcesami czy zarządzanymi projektami – wyliczał Wielgomas.

Prezes firmy Bigram podkreślił, że trzeba być widocznym na tym rynku. - Dobrze napisane CV czy list motywacyjny to są podstawowe kwestie. Należy zadbać o kapitał relacyjny, czyli o dużą liczbę osób w naszej branży, które nas znają, mogą gdzieś polecić – mówił. - Trzeba gdzieś dać się znaleźć, wystąpić na jakiejś konferencji, napisać komentarz, gdzieś się wypowiedzieć. Również być aktywnym i widocznym we własnej firmie – dodał.

Wielgomas skomentował paradoks między spowalniającą gospodarką a dużymi potrzebami rynku pracy. - Rynek pracy nie jest tematem, który się dzieje z miesiąca na miesiąc. On dzisiaj rośnie i przez najbliższe wiele lat, może 5-6, będzie rynkiem wzrostowym, również w obszarze wynagrodzeń – ocenił.

Przyznał, że człowiek z zaawansowaną karierą, myślący o zmianie pracy może liczyć na większe wynagrodzenie, ale też musi liczyć się z mobilnością. Ponadto może spodziewać się wielu dodatków. - To jest kwestia indywidualnej polityki danej firmy, te pozapłacowe systemy motywacyjne. Od bonusów, systemów prowizyjnych, poprzez auta służbowe, opiekę medyczną, karty sportowe; tego jest naprawdę dużo – wyliczył Wielgomas.

- Musimy mieć plan na siebie. Jeżeli wiemy, czego chcemy, oprócz tego, żeby nam pensja rosła, to jeszcze musimy wiedzieć, w jaką stronę idziemy – podsumował.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA