fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

RZECZoBIZNESIE

#RZECZoBIZNESIE: Podsumowanie dnia

W dzisiejszym programie #RZECZoBIZNESIE rozmawialiśmy o patriotyzmie gospodarczym, ograniczającej biurokracji oraz o piwie.

Czy jest i czym się objawia patriotyzm gospodarczy? Jak być gospodarczym patriotą? Czy temat sprowadza się do płacenia podatków? Czy kryje się za nim coś więcej? O poczuciu obywatelskiego obowiązku w biznesie rozmawialiśmy z Adamem Abramowiczem (PiS), szefem parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego.

Pierwszy weekend maja to tradycyjnie początek sezonu na rynku piwa w Polsce, który trwa do września. W tym czasie sprzedaje się blisko połowę piw kupowanych w Polsce w ciągu roku. Czy ten rok będzie udany dla browarów? Po jakie rodzaje piwa sięgamy? Odpowiadała Beata Drewnowska, dziennikarz Rzeczpospolitej.

Biurokracja, biurokracja i jeszcze raz biurokracja, czyli co najbardziej ciąży polskiej gospodarce. Jak zrzucić okowy urzędniczych barier i sprawić, by przedsiębiorcy w końcu odetchnęli i mogli skupić się na prowadzeniu firm, a nie pieczątkach? O hamulcowych każdej gospodarki rozmawialiśmy z Andrejem Sadowskim, prezydentem Centrum im. Adama Smitha.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA