fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Poszukiwanie pracy

Szkocka wyspa pilnie szuka nowych mieszkańców

Wikimedia
Szkocka Wyspa Rum, położona na Morzu Hebrydzkim,w północno-zachodniej Szkocji, pilnie poszukuje nowych mieszkańców. Na chętnych czekają nowe domy i praca.

Obecnie na wyspie mieszkają 32 osoby, w tym szóstka dzieci. Obecnym mieszkańcom wyspy bardzo zależy by się ona nie wyludniła, by pojawiło się kolejne pokolenie wyspiarzy chętnych do związania swojej przyszłości z Rum.

Na chętnych na wyspie czekają cztery nowe i niedrogie domy oraz praca w "przetwórstwie spożywczym, opiece nad dziećmi, rybołówstwie, budowlance oraz turystyce. Aplikacje można składać do 28 sierpnia tego roku. Zarządcom wyspy najbardziej zależy na rodzinach z małymi dziećmi, które osiądą na Rum na dłużej.

Rum jest malowniczą, niemal idylliczną wyspą należącą do archipelagu Hebrydów Wewnętrznych. Ma powierzchnię około 104 km2, a najwyższy szczyt na wyspie, Askival, wznosi się na wysokość 812 m n.p.m. Na przełomie XVIII i XIX wieku liczyła ponad 400 mieszkańców. Jednak większość została zmuszona do porzucenia wyspy, na której stworzono wielkoskalową hodowlę owiec. Większość wyspiarzy wyemigrowała do Nowej Szkocji w Kanadzie. W latach 1888–1957 wyspa należała do angielskiego rodu Bullough, którzy wznieśli posiadłość Kinloch Castle.

W połowie XX wieku wyspę kupił brytyjski rząd i objął ją ochroną jako rezerwat przyrody. Na wyspie mieszkają kozły śnieżne, jelenie, kuce, kozy i kudłate, długorogie bydło rasy Highland cattle a także dzikie ptaki: kormorany, gęgawy, bieliki oraz liczne jaszczurki, owady i mnóstwo ryb u wybrzeży wyspy.

Na Rum można dostać się tylko dzięki połączeniu promowemu ze znajdującym się na stałym lądzie miasteczkiem Mallaig.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA