fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Duch w Pałacu Sprawiedliwości

Nowy Pałac Sprawiedliwości oddano do użytku w 2002 r. Przed nim rozciąga się olbrzymi, płaski jak stół plac, chętnie odwiedzany przez fanów skateboardingu
Getty Images
Pewien karabinier dokonujący o trzeciej w nocy obchodu dostrzegł na korytarzu kobietę ubraną na biało z czerwonym szalikiem na szyi.

Kiedy do niej podchodził, znikała. O duchu zaczęło huczeć całe Palermo. Trzeźwiej myślący przekonywali, że facet był pewnie zmęczony albo na kacu. Koniec końców w ciągu zaledwie kilku miesięcy narodziła się jednak nowa legenda.

Co trzecia doba w hotelu gratis, dopłata do biletu lotniczego, zniżki w muzeach – w ten sposób Sycylia na nowo wabi turystów. Jak podkreślają lokalni politycy, wyspa wyszła z epidemii obronną ręką. Nello Musumeci, prezydent regionu, powtarzał w wielu wywiadach, że Sycylijczycy heroicznie walczyli z pandemią i wiele się przy okazji nauczyli. Wkrótce w Palermo powstanie ośrodek leczenia chorób zakaźnych. W przeciwieństwie do Rzymu nie było tutaj protestów przedsiębiorców, ludzie jakby mniej narzekali, z powodu pandemii na wyspie zmarło 268 osób (w całym kraju – ok. 33 tys., w regionie Lacjum – 669).

Oczywiście Sycylijczycy w pierwszym rzędzie spodziewają się Włochów z innych regionów. Alitalia lata już regularni...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA