fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory. Na kogo zagłosuje pokolenie smartfonów?

AdobeStock
Wielu z nich nie jest w stanie skupić uwagi na tyle długo, by doczytać do końca listę nazwisk na karcie wyborczej. Ale to ich głos zmieni kiedyś polską politykę. Jacy są i czego chcą najmłodsi wyborcy?

W apogeum dyskusji o warszawskiej karcie LGBT+ na twitterowym koncie „Strefy Starcia", programu emitowanego w każdą niedzielę wieczorem w TVP Info, opublikowano sondę: „Czy akceptujesz możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne?". 53 proc. odpowiedzi było twierdzących. Dlaczego prawica zawiodła? Wytłumaczenie prawej strony politycznego Twittera było proste: sonda została „skręcona" przez boty, czyli automatyczne konta. Dlatego też autorzy programu nie ujawnili jej wyników na antenie. Tymczasem prawda była taka, że adopcję poparli na Twitterze fani... koreańskiego popu!

Słuchacze tzw. k-popu to bardzo młodzi ludzie, w większości poniżej 18. roku życia, którzy tworzą w mediach społecznościowych dość specyficzną niszę, daleko poza politycznymi dyskusjami, które – jak sami przyznają – są dla nich nudziarskim tematem. Tylko że tweet z ową sondą jakimś przypadkiem wydostał się ze swojej politycznej bańki i podawany dalej niespodziewanie zyskał popularność w...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA