fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Robert Mazurek. I po co przepłacać za dobre wino

Fotorzepa/ Darek Golik
Wiesz, tu, w tych górach, widziano kiedyś yeti, a tam, w Biedronce, tata kupił genialne wino za pięć złotych – tak, pisanie o winach z dyskontu to wieczne mierzenie się z legendami. Z legendami, dodajmy, podsycanymi przez owe sklepy wprowadzające amarone czy barolo za 50 zł, podczas gdy sensowne wina z tych apelacji kosztują trzy razy tyle. Jakość też jest trzy razy niższa, ale tego się publice nie mówi.

My więc powiedzmy sobie jasno: dyskont to nie miejsce na szukanie oryginalnych, wyszukanych trunków. Ot, codzienna, czasem niedzielna, butelka za rozsądne pieniądze. Przejrzałem więc ofertę najtańszych francuskich win z Winnicalidla.pl (czasem dostępnych w sklepie) i znalazłem kilka niezłych, których cenę zaokrągliłem o grosz w górę. Oto one.

Choć to nie sezon na białe, to muscadet z Lidla zawsze był bezpiecznym wyborem. Tak jest i tym razem. Domaine de Begrolles 2015 powinno być młodsze, ale to wciąż dość świeża, jabłkowo-grejpfrutowa przyjemność. Nie ma rieslinga, jest za to przeciętny, pachnący lipowym miodem półsłodki gewürztraminer Jean Cornelius 2016 (25 zł), ze wszystkim, co powinien mieć (liczi, dojrzałe brzoskwinie).

A czerwone? Amatorów win beczkowych skusi Jamais Reconcer 2015, w którym porzeczkowy bukiet góruje nad śliwką. Nie moja bajka, ale będzie się podobało. Ja wolałbym świeży i lekki L'Olivier de la Variere 2017 (30 zł) z wyra...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA