fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Czuć świetną formę

materiały prasowe
Po niemal 30 latach działalności zespół Elektryczne Gitary wydał płytę, na której tytułowe instrumenty schowano na drugi plan. Pierwszoplanową rolę w większości kompozycji grają syntezatory oraz elektroniczna perkusja. Bez zmiany pozostały jedynie ironiczne, często absurdalne teksty oraz charakterystyczna maniera wokalna Kuby Sienkiewicza.

Największym pozytywnym zaskoczeniem na „2020" jest umieszczony pod numerem 11. utwór „W każdym futerale". Jazzowy wstęp, dźwięki ksylofonu, pulsujący, karaibski klimat i niemal basowy wokal ocierający się o styl Macieja Zembatego to Elektryczne Gitary w zupełnie nowej odsłonie.

Równie dobrze i świeżo brzmi „Exit", prowadzony przez gitarę basową i wibrujące dźwięki syntezatorów ozdobione w refrenie pojedynczymi akordami i prostym motywem na saksofon. Ten ostatni instrument najsilniej wybrzmiewa w piosence „Realnie", która w 200 sekundach łączy cztery różne muzyczne gatunki: nową falę (a la Siekiera), ska przypominające „Mój jest ten kawałek podłogi" Mr. Zooba, trans oraz disco z lat 80. Ciekawie zaaranżowany „Kryminał" łączy za to w sobie stary i nowy styl zespołu.

Na uwagę zasługuje również warstwa liryczna płyty. Znajdziemy tu teksty zarówno zaangażowane, jak i banalne, zabawy słowem oraz życiowe przemyślenia. „Najwyższa pora" zapowiad...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA