fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Rząd Malty kupił posiadłość, którą królowa Elżbieta II nazywała swoim domem

Villa Guardamangia
Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)
Rząd Malty kupił jedyną posiadłość poza Wielką Brytanią, którą królowa Elżbieta II nazwała kiedyś swoim domem. Malta ma zamiar uczynić z nieruchomości atrakcję turystyczną - informuje Reuters.

Villa Guardamangia, zbudowana w 1900 roku, wcześniej znana jako Casa Medina była rezydencją księżniczki Elżbiety i Filipa, Księcia Edynburga w latach 1949–1951, kiedy Filip stacjonował na Malcie jako oficer Royal Navy. Królowa wspominając pobyt na Malcie określała go jako jeden z najszczęśliwszych momentów w jej życiu.

O zakupie nieruchomości położonej 3 km od Valletty, stolicy Malty poinformował premier Joseph Muscat, który zapowiedział, że willa zostanie wyremontowana i będzie w przyszłości atrakcją turystyczną.

W tej chwili nieruchomość jest w nienajlepszym stanie. Nie wiadomo ile będzie kosztował jej remont, ani ile rząd Malty zapłacił za posiadłość. Wcześniej dotychczasowi właściciele willi próbowali ją sprzedać za kwotę 6,5 mln euro - informuje Reuters.

Królowa Elżbieta II odwiedziła Villa Guardamangia podczas swojej wizyty państwowej na Malcie w roku 1992. Z kolei podczas pobytu w roku 2007 obchodziła na wyspie, razem z księciem Filipem, 60. rocznicę ich ślubu. Poprosiła wtedy o możliwość odwiedzenia willi, lecz podobno jej właściciele nie zgodzili się na to.

Źródło: rp.pl na podst. Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA