fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nauka

"Halo Ziemia", film o kontakcie z innymi

Centrum
Dlaczego szukamy kontaktu z innymi? Czy internet zbliża? Odpowiedzi poszukują twórcy filmu "Halo Ziemia".

50-minutowy film animowany pod tytułem „Halo Ziemia” wyprodukowało Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, w technologii fulldome, przeznaczony jest do oglądania na sferycznym ekranie planetarium.

"Od najdawniejszych czasów szukaliśmy kontaktu z innymi ludźmi. Krocząc tą drogą odkryliśmy pismo, radio, telefon, telegraf, a w końcu internet. Pokonywaliśmy bariery językowe, problemy związane z odległością i czasem przepływu informacji. Dzięki nowoczesnym technologiom i urządzeniom ułatwiających komunikowanie się zmieniamy świat oraz siebie samych. Połączeni niewidzialną siecią, pozostajemy ze sobą w nieustającym kontakcie" - wyjaśniają twórcy tego obrazu. 

Dzięki unikatowej technologii widzowie będą mogli oglądać film i doświadczać go  ze wszystkich stron. Pierwsze pokazy zaplanowane są na koniec kwietnia.

Sam trailer filmu - jeszcze przed premierą - wyróżniono na międzynarodowym festiwalu filmowym w Jenie. Pierwszą polską produkcją przygotowaną z myślą o półokrągłym ekranie był film "Na skrzydłach marzeń". Powstał on również w Centrum Nauki Kopernik.  planetarium Niebo Kopernika w 2013 roku.

- PAP Nauka w Polsce, k.k.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA