fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nauczyciele

MEN: dodatkowy miliard w subwencji oświatowej na podwyżki dla nauczycieli

Adobe Stock
Mamy dodatkowy miliard zł w subwencji dla samorządów na sfinansowanie wrześniowej podwyżki pensji nauczycieli – poinformowali dziś podczas wspólnej konferencji prasowej Dariusz Piontkowski Minister Edukacji Narodowej i Leszek Skiba Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomina, że zgodnie z czerwcową nowelizacją ustawy Karta Nauczyciela, wynagrodzenia nauczycieli od września wzrosną o prawie 10 proc. Wdrożenie tej podwyżki wymaga zmian aktów wykonawczych. Z tego powodu dzisiaj Minister Edukacji Narodowej skierował do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych projekt Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w roku 2019.

W związku z dodatkową podwyżką wynagrodzeń nauczycieli w 2019 r. i wprowadzeniem świadczenia na start dla nauczyciela stażysty zwiększeniu ulegnie kwota części oświatowej subwencji ogólnej w 2019 r. Konieczne jest zatem określenie zasad dokonania podziału dodatkowej kwoty części oświatowej subwencji ogólnej. Projektowana nowelizacja rozporządzenia zawiera przepisy umożliwiające dokonanie podziału dodatkowej kwoty części oświatowej subwencji ogólnej - wyjaśnia resort edukacji.

MEN podaje, że w 2019 r. w sumie wynagrodzenia nauczycieli wzrosną o 15 proc., a o wdrożeniu podwyżki, od 1 września 2019 r. wynagrodzenie zasadnicze wyniesie:

• nauczyciela stażysty – 2 782 zł

• nauczyciela kontraktowego – 2 862 zł

• nauczyciela mianowanego – 3 250 zł

• nauczyciela dyplomowanego – 3 817 zł

Źródło: MEN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA