fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Motobiznes

Prezes podzielił się z pracownikami akcjami wartymi 233 mln dol.

www.nikolamotor.com
Trevor Milton, założyciel i prezes amerykańskiego koncernu motoryzacyjnego Nikola, postanowił przekazać 50 swoim pierwszym pracownikom akcje o łącznej wartości 233 mln dol.

Miliarder Trevor Milton założył w 2014 roku w mieście Phoenix startup Nikola, który zajmuje się produkcją ciężarówek hybrydowych, elektrycznych pickupów i innych pojazdów specjalistycznych. Jak wspomina przedsiębiorca, kapitał ludzki był dla niego zawsze najważniejszy, stąd rozważnie dobierał pierwszych pracowników, którzy mieli pomóc jego biznesowi rozwinąć skrzydła. I rzeczywiście, Milton szybko zgromadził zgrany zespół, dzięki któremu startup rozrósł się w błyskawicznym tempie, a fortuna założyciela powiększyła się do 4,6 mld dol. według Bloomberg Billionaires Index.

Wkrótce jednak majątek Miltona zmaleje, a to za sprawą jego własnej decyzji o podzieleniu się swoim zyskiem z podwładnymi. Przedsiębiorca ogłosił w tym tygodniu, że - tak jak obiecał 50 pierwszym swoim pracownikom na początku założenia firmy - otrzymają oni od niego w sumie 6 milionów papierów wartościowych, które są obecnie wyceniane na 233 mln dol. Nie dotyczy to jednak tych osób, które przez ostatnie lata odeszły z firmy, a było ich kilku. 

Czytaj także: Elektryczne ciężarówki zaleją USA 

„Kocham moich pracowników. To oni sprawiają, że Nikola jest wielka i są kluczem do naszego sukcesu. Dotrzymuję obietnicy, którą złożyłem, kiedy zatrudniałem pierwszych +- 50 pracowników - i dam im 6 000 000 moich własnych udziałów. Zobaczycie ten ubytek w moim portfelu akcji. One nie są sprzedane, lecz przekazane” - napisał Trevor Milton na Twitterze.

Choć Nikola zapowiedziała zerowe przychody w 2020 roku w związku z pandemią COVID-19, to inwestorzy wciąż pokładają w nią duże nadzieje i w czerwcu odbył się rajd na akcjach firmy, które zdrożały do prawie 80 mln dol. Teraz kurs ustabilizował się na poziomie 39 dol., a spółka wyceniana jest na 14,7 mld dol.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA