fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Kenia będzie szczepić dzieci przeciwko malarii

AFP
Kenia od piątku jest trzecim krajem w Afryce, który rozpocznie szczepienia dzieci w wieku poniżej dwóch lat przeciwko Malarii z zastosowaniem pierwszej na świecie szczepionki przeciwko tej chorobie - informuje Reuters.

Z powodu malarii co dwie minuty na świecie umiera jedno dziecko - przypomina Reuters.

Malaria jest głównym powodem zgonów dzieci poniżej piątego roku życia w Kenii. Stosowanie szczepionki przeciwko malarii jest kluczowe w walce z tą chorobą, ponieważ inne środki, które miały jej przeciwdziałać, takie jak np. szersze stosowanie moskitier (malaria jest przenoszona przez komary) okazało się nie dość skuteczne - przekonywał dyrektor generalny ministerstwa zdrowia Kenii, Wekesa Masasabi.

- Nadal notujemy zapadalność na malarię dzieci poniżej piątego roku życia na poziomie 27 proc. - dodał Masasabi przed rozpoczęciem akcji szczepień na zachodzie kraju w rejonie miasta Homa Bay.

Wcześniej pilotażowe programy podawania szczepionki przeciwko malarii wdrożyły Ghana i Malawi.

Kenya zamierza w ciągu dwóch lat rozpocząć szczepienia dzieci przeciwko malarii w całym kraju.

Zdaniem ekspertów w dziedzinie służby zdrowia walka z malarią może być wygrana w ciągu jednego pokolenia przy zastosowaniu szczepionki przeciwko tej chorobie.

W 2017 roku na malarię zachorowało 219 mln osób, z czego 435 tys. zmarło - większość ofiar choroby to dzieci z najbiedniejszych części Afryki.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA