fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Raj dla deweloperów

sxc.hu
Tysiące sprzedanych lokali, setki milionów złotych wydanych na najlepsze działki – deweloperzy w kończącym się roku biją rekordy.

Aż 49,9 tys. wynosi łączna podaż nowych mieszkań w sześciu największych miastach: w Warszawie, Krakowie, we Wrocławiu, w Poznaniu, Gdańsku i Łodzi – podaje redNet Property Group. Deweloperów tak duża oferta nie martwi, bo – jak mówi Monika Rużańska, analityk tej firmy – biznes idzie świetnie. – Zestawiając poziom sprzedaży lokali z listopada 2015 r. z wynikami w analogicznym miesiącu 2014 r., widać blisko 40-proc. wzrost. W stolicy np. zaobserwowaliśmy skok o 44,9 proc. r/r, w Krakowie o 44,5 proc., a w Poznaniu o 41,2 proc. – wylicza Monika Rużańska.

Paweł Gosz z Domu Maklerskiego Michael I Ström dodaje, że już po trzech kwartałach 2015 r. było widać silny roczny wzrost liczby mieszkań sprzedanych przez spółki deweloperskie notowane na GPW. – Niektóre z nich, takie jak Atal czy J.W. Construction, zwiększyły sprzedaż nawet o 50 proc. Liczba umów podpisanych w ciągu trzech kwartałów była większa niż w całym 2014 r. – mówi Paweł Gosz....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA