fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Rekordowa dobowa liczba zgonów chorych na COVID w Indiach

Przygotowanie do kremacji zmarłego w Delhi
PAP/EPA
W Indiach w ciągu doby zmarło 3 780 chorych na COVID-19 - to największa dobowa liczba zgonów zakażonych koronawirusem od początku epidemii w tym kraju.

Dzień wcześniej liczba zakażeń koronawirusem wykrytych w liczących 1,3 mld mieszkańców Indiach przekroczyła 20 mln. Tylko w USA wykryto jak dotąd więcej zakażeń.

W ciągu ostatniej doby liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Indiach wzrosła o 382 315 - wynika z danych indyjskiego resortu zdrowia. Według modeli rozwoju epidemii, jakimi dysponuje indyjski rząd, obecna fala epidemii w Indiach osiągnęła już swój szczyt.

W związku z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń w Indiach, gdzie w ostatnich dniach liczba dobowych zakażeń regularnie przekracza 300 tysięcy, w indyjskich szpitalach brakuje łóżek i tlenu dla chorych na COVID-19.

W środę dwa pociągi z tlenem dotarły do Delhi, dostarczając płynny tlen tamtejszym szpitalom - poinformował indyjski minister ds. kolei Piyush Goyal. Jak dotąd ponad 25 pociągów dostarczyło tlen do różnych części Indii.

Rząd Indii twierdzi, że ma wystarczające zapasy tlenu, a problemem są łańcuchy dostaw w kraju.

Reuters zauważa, że wzrostowi liczby zakażeń w Indiach towarzyszy deficyt szczepionek - w trzech stanach, w tym w stanie Mahrasztra, gdzie znajduje się Bombaj, zamknięto niektóre punkty szczepień w związku z brakiem szczepionek.

Indyjska opozycja wzywa do wprowadzenia lockdownu w kraju, ale rząd obawia się gospodarczych skutków takiej decyzji. Obostrzenia są wprowadzane lokalnie, w niektórych stanach.

W Indiach jest obecnie 3,45 mln aktywnych przypadków zakażenia.

Liczba wykonywanych w Indiach w ciągu doby testów na COVID-19 wynosi obecnie ok. 1,5 mln na dobę.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA