fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Życzenia premiera. "To była również dla mnie lekcja pokory"

Mateusz Morawiecki
Kancelaria Premiera
Jesteśmy dziś w najtrudniejszym momencie walki z koronawirusem. Dlatego pozostańmy w te święta w domu, w gronie najbliższej rodziny. Wśród tych, z którymi mieszkamy na co dzień - zaapelował premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu przekonuje, że ostatni rok był dla niego lekcją pokory.

Premier Mateusz Morawiecki wygłosił apel w związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi. Szef rządu zaapelował, by najbliższe dni spędzić w gronie najbliższej rodziny. 

- Przekonaliśmy się, że koronawirus może dotknąć każdego. Bez względu na wiek i stan zdrowia. Na całym świecie pandemia pochłonęła blisko 3 mln ofiar. W Polsce zmarło już ponad 50 tys. osób - powiedział Morawiecki.

- Ten rok jest dla nas wszystkich lekcją pokory. Żyjemy w najbardziej rozwiniętej cywilizacji w dziejach, a jednak wobec wirusa wszystkie państwa okazały się bezradne i kruche. Ten rok był również lekcją pokory dla mnie - dodał.

Morawiecki powiedział, że w walce z epidemią "nie ma i nie było łatwych rozwiązań". - Nasz rząd bierze za nie wszystkie odpowiedzialność. za te, które ochroniły nas przed pierwszą falą, za te które pozwoliły uruchomić ponad 200 mld zł wsparcia dla firm i pracowników. Oraz za te, które pozwoliły uratować 6,5 mln Polaków przez bezrobociem. Ale odpowiedzialność ponosimy również za te decyzje, które okazały się błędne - mówił.

- Nowe mutacje wirusa sprawiają, że epidemia rozwija się jeszcze szybciej, dlatego i my musimy szczepić się w jeszcze większym tempie. Nasze możliwości sięgną nawet 10 mln szczepień każdego miesiąca lub więcej - zadeklarował.

Premier zaapelował również o to, by zaufać naukowcom i ekspertom. - Zgłaszajmy się na szczepienia. Wszystkie szczepionki stosowane w Polsce są bezpieczne – skontrolowane i zatwierdzone przez Europejską Agencję Leków oraz polskie służby - powiedział.

- Tylko działając wspólnie odzyskamy to, co ponad rok temu zabrała nam pandemia – bezpieczeństwo, spokój, swobodę. Tylko tak wrócimy do normalności i będziemy mogli myśleć z nadzieją o lepszym jutrze. Jestem pewien, że tak się stanie - kontynuował.

„Życzę wszystkim moim rodakom w kraju i za granicą zdrowych i bezpiecznych Świąt. Nawet po najczarniejszej nocy w końcu przychodzi dzień. I również po pandemii wróci normalność. Wszystko jest w naszych rękach” – zakończył premier.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA