fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Indonezja: Będą prywatne szczepienia na COVID-19

Szczepienie na COVID
AFP
Władze Indonezji zatwierdziły uruchomienie prywatnego programu szczepień na COVID-19, który będzie realizowany równolegle z państwowym programem szczepień - informuje Reuters.

Decyzja władz kraju oznacza, że firmy będą mogły kupować sprowadzane przez Indonezję szczepionki, aby szczepić swoich pracowników.

Indonezyjski program szczepień prywatnych będzie jednym z nielicznych takich programów funkcjonujących na świecie. Część ekspertów ds. ochrony zdrowia krytykuje to rozwiązanie ostrzegając, że pogłębi ono nierówności w dostępie do szczepionek.

Władze Indonezji chcą zaszczepić 181,5 mln osób w ciągu roku, ale firmy prywatne naciskają na rząd, by ten stworzył im możliwość szybszego zaszczepienia pracowników, tak aby można było wcześniej odmrozić gospodarkę.

Teraz firmy te będą mogły kupować szczepionki dla swoich pracowników i ich rodzin. Takie szczepienia będą realizowane w prywatnych ośrodkach zdrowia, do których szczepionki trafią za pośrednictwem państwowej firmy farmaceutycznej Bio Farma.

Indonezja ma otrzymać 2 mln szczepionek chińskiego koncernu Sinopharm przeznaczonych na szczepienia prywatne.

Cenę jaką za szczepionki zapłacą firmy ustali resort zdrowia.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA